سلام , به سایت پایان نامه دات کام خوش آمدید
  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

اعتماد کنید :

» سیستم حقوق و دستمزد شرکت بازرگانی

توسط: pardazesh در 4-05-1395, 09:38 | دسته: کارآموزی,کارورزی,کارآفرینی | تعداد بازدید : 1225

اگر احياناً از نيروهاي انساني يك سازمان سوال شود كه چرا كار مي كنند ، احتمالاً آنها دلايل مادي و معنوي گوناگوني را براي پاسخ به اين سوال مطرح مي نمايند كه يك از آن دلائل ممكن است كسب درآمد باشد . حتي افراديكه انگيزه هاي گوناگون معنوي از كار را مطرح مي نمايند . كسب درآمد و دريافت حقوق و دستمزد مناسب و عادلانه را در مقايسه با همكاران خود اعم از داخل و خارج سازمان ، امري مهم براي زندگي خويش تلقي مي نمايند .
بنابراين حقوق و دستمزد در واقع چيزي بيشتر از ارضاي نيازهاي زندگي كاركنان را در بردارد و در طرز سلوك و رفتار نيروهاي انساني در محيط كار ، خانواده و اجتماع اثرات عميقي را به جاي خواهد گذاشت و عدم توجه به آن ، معنويات و اصول اخلاقي جامعه را هم تحت الشعاع خود قرار خواهد داد . اگر قدري تامل كنيم در مي يابيم كه بسياري از رفتارهاي نابهنجار در محيط خانواده ، اجتماع و بالاخص محيط كار ممكن است ريشه در حقوق و دستمزد و يا درآمدن نهاداشته باشد . ولي به طريق ديگري ظاهر مي گردد .
و اينها ريشه در عدم توجه مديران به مسئله حقوق و دستمزد عاملان كار داشته باشد.

 

82صفحه فایل ورد ( Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 8000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 


ادامه مطلب :

فهرست مطالب
عنوان صفحه

پيشگفتار 1

فصل اول : ( آشنايي كلي با شركت)
مقدمه 3
تاريخچه شركت 4

فصل دوم : ( طراحي سيستم حقوق و دستمزد )
تعاريف و مفاهيم كلي حقوق و دستمزد 6
تعاریف اولیه نرم افزار سیستم حقوق و دستمزد 9
اطلاعات فردی پرسنل 9
تعریف ستون های محاسبه حقوق و دستمزد 10
امكانات سيستم 11

فصل سوم : (سيستم حقوق و دستمزد شركت )
نحوه محاسبه حقوق و دستمزد كاركنان 15
كسورات بازنشستگي كاركنان تامين اجتماعي 15
طرح طبقه بندي مشاغل 19
ضوابط پرداخت مزاياي سرپرستي 61
ضوابط اجرائي طرح طبقه بندي مشاغل 63
كاركنان مشمول قانون كار 63
تطبيق وضع با طرح 63
شرايط توفيع، ارتقاء جابجائي شغلي واستخدام 67
موارد مختلف 72
ضمائم پيوست دستورالعمل 73

فصل چهارم : نتيجه گيري و منابع
نتيجه گيري 80
منابع 81

 

فصل دوم :
( طراحي سيستم حقوق و دستمزد )

 

 

 

 

 


تعاريف و مفاهيم كلي حقوق و دستمزد
اصطلاحات بسياري در خصوص و دستمزد وجود دارد كه به تناسب بحث مورد نظر به بيان برخي از آنها مي پردازيم .
دستمزد : مبلغ خالصي است كه به صورت وجوه نقدي ، غيرنقدي و يا مجموع آنها به كارگر پرداخت مي شود كه اين مبلغ ممكن است در مقابل ساعت كار و روزكاري و يا ميزان مشخصي از كار پرداخت شود .
حقوق : مبلغ خالصي است كه به كارمند در مقابل كار فكري ، جسمي و يا تركيبي از فعاليتهاي فكري ، جسمي بصورت ماهانه و يا سالانه پرداخت مي گردد .
مزايا : كليه امتيازاتي از قبيل كمك هاي نقد و غيرنقدي ، مدد معاش ، مرخصي ، بيمه و غيره است كه مستقيماً ارتباط باارزش شغل و سيستم هاي معمول تعيين حقوق و دستمزد ندارد و اضافه بر حقوق و دستمزد پرداخت مي شود .
هزينه زندگي : مبالغي است كه يك نفر يا يك خانوار بطور معمول و عادت براي زندگي خود در يك دوره زماني مصرف مي كند ، مبالغ مذكور باتوجه به سطح زندگي و منطقه محل زندگي متفاوت است . مانند هزينه هاي غذا ، مسكن ، لباس ، بهداشت و غيره .
سطح زندگي : ميزان و درجه بندي استفاده از كان ، خدمات و امكانات زندگي رد يك جامعه و يا يك طبقه از مردم متناسب با نيازهاي زندگي و آسايش و رفاه در زندگي روزمره است .


سيستم حقوق يكي از زير مجموعه‌هاي مديريت آمار و اطلاع رساني پزشكي مي‌باشد كه وظيفه آن اعمال تغييرات حقوقي هر ماه و بدنبال آن تهيه ليست‌هاي لازم مي‌باشد. اين بخش از دو قسمت كلي شاغلين و بازنشستگان تشكيل مي‌شود.
شاغلين شامل دانشكده‌ها، بيمارستانها، مراكز بهداشتي، انستيتوها و ادارات مختلف دانشگاه و بازنشستگان و موظفين نيز قسمت ديگر را تشكيل مي‌دهند.
سيستم داراي دو قسمت ورود اطلاعات و تهيه گزارشات مي‌باشد. پس از ورود اطلاعات كه شامل تغييرات حقوقي در هر ماه مي‌گردد ليستهايي تهيه مي‌شود كه شامل: ليست حقوق، خلاصه‌ها، ليست مغايرت و خلاصه آن، كسورات، فيش حقوقي و ليست بانكها مي‌باشد.
هر ماهه براي بانكهاي مختلف ديسكتهاي اطلاعاتي تهيه مي‌شود. كه تغييرات اعمال شده بدينوسيله به اطلاع آنها مي‌رسد. جهت واحدهاي مختلف براساس اطلاعات فراهم شده در سيستم حقوق آمارهايي نيز تهيه مي‌شود و به صورت گزارشهايي در اختيار آنها قرار مي‌گيرد.
تغييرات مربوط به حقوق پرسنل و بازنشستگان به دو صورت كلي (براساس بخشنامه‌ها) و موردي كه توسط واحدهاي مربوط اعلام مي‌گردد، اعمال مي‌شود. به منظور رعايت چارچوب زمانبندي مشخص و پاسخگو بودن به مجموعه لازم است كه تغييرات مورد نظر طي زمانبندي مشخصي به اين واحد منعكس گردد. در سال 1386 جدول زمانبندي زير به واحدهاي دانشگاه اعلام شده كه رعايت آن موجب تسهيل در كار مي‌گردد.


تغييرات پيشنهاديت تا پنجم هر ماه پذيرفته و اعمال خواهد شد و تغييرات ارائه شده پس از اين موعد در ماه بعد وارد خواهد شد. در فاصله روزهاي پنجم تا دهم تغييرات در برنامه اعمال و تهيه ليست ها از دهم هر ماه آغاز خواهد شد.
در مورد بازنشستگان , اعمال تغييرات و ورود اطلاعات از بيستم تا بيست و پنجم(25) هر ماه انجام و از بيست وششم (26)هر ماه , عمليات ليست گيري شروع مي شود .
خواهشمند است به نكات زير توجه فرمائيد.
1- دريافت فرم فقط در روز مشخص شده براي هر ماه امكان پذير است.
2-ديسكت مربوط به حقوق هر ماه مي بايست همزمان با فرمها تحويل سيستم حقوق دانشگاه شود.
3- لطفاً از مراجعه براي تحويل ليست قبل از موعد مقرر جداً خودداري فرمائيد.
4- در صورت بروز مشكلات فني احتمالي ، ممكن است تحويل ليست با تاخير انجام گردد.

 

 


تعاریف اولیه نرم افزار سیستم حقوق و دستمزد شامل دو بخش اصلی می گردد:
1.اطلاعات فردی پرسنل:
در نرم افزار اطلاعات پرسنلی یا فیلدهای بانک پرسنل توسط کاربر قابل تعریف میباشد. برای هر بانک میتوان 250 فیلد جدید تعریف نمود. فیلد های تعریف شده را می توان صرفاً در گزارش گیری ها مورد بهره برداری قرارداد یا اینکه جهت محاسبات حقوق و دستمزد از آنها بهره جست. اطلاعات پرسنلي اشخاص شامل مشخص..........................

 

 

تعریف ستون های محاسبه حقوق و دستمزد:
ستون های اطلاعات حقوق توسط کاربر قابل تعریف می باشد. شما مي توانيد براي هر يک از ستون هاي اطلاعات حقوق فرمولي تعريف نماييد تا هنگام محاسبه حقوق و دستمزد ارزش اين ستونها بر اساس.................

 

امكانات سيستم
ثبت و نگهداري سوابق پرسنلي (شامل اطلاعات شناسنامه اي، ‌استخدامي، وضعيت خدمتي، مالي و ...)
ثبت و نگهداري سوابق اطلاعات آئين نامه اي (‌تعاريف كدهاي حقوقي، جداول مالياتي، فرمولهاي محاسباتي، نحوه محاسبه غيبت، اضافه كاري، ‌شبكاري، نوبتكاري، نحوه محاسبه بيمه و …)
ثبت و نگهداري وسابق اطلاعات عمومي موسسه (به صورت ثابت و متغير با ماه) از قبيل نام موسسه ، تعداد ساعات كار ماهيانه و ...
ثبت و نگهداري سوابق اطلاعات كاركرد ، اطلاعات حقوقي ، احكام معوقه ، صندوقها و ذخائر، بهره وري و كارانه ، مساعده و پيش پرداخت ، دريافت و پرداخت بين ماه ، عيدي ، بازخريد مرخصي و ...
تعريف و به روز رساني اطلاعات محل كار(‌كارگاه) ، مراكز هزينه ،‌حسابها و قسمتها ، انواع حسابهاي بانكي، انواع بانكها انواع حوزه هاي مالياتي و بيمه اي، شعب و واحدها و ...
محاسبات مختلف (از قبيل بين ماه ، مساعده و پيش پرداخت، ماهيانه، معوقه، عيدي، بازخريد مرخصي و همچنين بازگرداندن كليه محاسبات انجام شده در صورت نياز.
شروع ماه جديد و بستن ماه قبلي و همچنين انتقال اطلاعات به سال جديد در پايان هر سال.
شروع ماه جديد و بستن ماه قبلي و همچنين انتقال اطلاعات به سال جديد در پايان هرسال.
گزارشات سيستم
تهيه گزارشات جاري حقوقي (ليست پيش پرداخت حقوق، فيش حقوق، ليست بيمه تامين اجتماعي، ديسكت ليست جهت ارسال به شعب، ليست بانك، ديسكت ارسال به بانكها، ليست ماليات، ليست وامها، فيش عيدي، ليست پرداخت و فيش و پاكت مساعده و پيش پرداخت،‌ كاردكس حقوقي پرسنل و …
تهيه گزارشات متمم (معوق.....................


فصل سوم :
(سيستم حقوق و دستمزد شركت )

 

 

 

نحوه محاسبه حقوق و دستمزد كاركنان :
محاسبه اضافه كاري كارمند تامين اجتماعي و كاركنان رسمي :
شامل مجموع حقوق و نمرات ، مزاياي نقل ، متاجذب و تفاوت تطبيق مي باشد ، كه اين مجموع را ضرب مي كنيم تا نرخ يك ساعت اضافه كاري بدست آيد. بعد ساعات اضافه كاري را ضرب نرخ يك ساعت اضافه مي كنيم تا نرخ كل ساعات اضافه كار بدست آيد .
نرخ يك ساعت اضافه كاري = * (تفاوت تطبيق + حق جذب + مزاياي شغل + سنوات + حقوق)
حقوق اضافه كاري كارمند = نرخ يك ساعت اضافه كاري × تعداد ساعات اضافه كاري
محاسبه كسورات بازنشستگي كارمندان استخدام كشوري :
كسورات بازنشستگي كه مربوط به سازمان بازنشتگي مي باشد . شامل مجموع حقوق و نسوان ، مزاياي شغل ، حق جذب نقاط محروم مي باشد كه از اين مجموع 5/13 درصد سهم كارفرما و %9 سهم خود كارمند است كه بايد به صندوق بازنشستگي كشوري پرداخت شود و بقيه را خود سازمان پرداخت مي كند .
كسورات بازنشستگي كاركنان تامين اجتماعي :
شامل مجموع تمام موارد موجود در ليست حقوقي به جز عائله مندي و حق اولاد مي باشد . كه از اين مجموع 208 درصد را كارفرما و 7 درصد را خود كارمند كه مجموع 27 درصد را به صندوق بازنشستگي تامين اجتماعي بايد پرداخت كنند و بقيه را خود سازمان تامين اجتماعي پرداخت مي كند .
ماليات : شامل مجموع همه موارد جزء حكم به جزء عائله مندي و حق اولاد مي باشد كه از اين مجموع %10 درصد به عنوان ماليات كسر مي شود .
كه اگر فرد در مناطق محروم خدمت كند %5 درصد به عنوان ماليات كسر مي شود .
جانبازان از پرداخت ماليات معافند .
ميزان حداقل مزد و مزاياي سال 1384 و نحوه اجراي مصوبه شوراي عالي كار
الف:حداقل مزد و مزاياي سال ‏1384‏
1-حداقل مزد روزانه مبلغ 40864 ريال
2-حداقل مزد ماهانه مبلغ 1225920 ريال
3-حق مسكن ماهانه : اعم از مجرد و متاهل 80000 ريال
4-حق اولاد به شرط داشتن 720 روز سابقه بيمه براي هر ماه
(يك فرزند) 122592 ريال
(دو فرزند) 245184 ريال
5-وجه بن : اعم از مجرد و متاهل ماهيانه 40000 ريال
تذكر : در زمان اعلام از طريق جرايد وجوه مربوطه به حساب اتحاديه امكان واريز و فيش آن را به اداره كار تحويل و بن مربوطه اخذ و به كارگر اعطاء شود .
ب: نحوه افزايش مزد در سال 1384 (در مورد كارگراني كه قبل از سال 1384 اشتغال بكار داشته اند و حقوقي بيش از حداقل مزد دريافت مي كرده اند .)
1-اعمال ضريب افزايش : مزد ثابت روزانه سال 1384-5330 ريال +مزد ثابت روزانه سال 1383
2-اعمال پايه سنوات (يكسال ارشديت)
پس از اعمال افزايش مذكور در بند يك : به منظور اعطاي پايه سنوات به كارگراني كه حداقل يكسال سابقه كار دارند در تاريخ سالگرد شروع به كار در سال جاري روزانه 1020 ريال و ماهيانه 30600 ريال به مزد سال 1384 آنها اضافه خواهد شد.
ج:نحوه محاسبه فوق العاده يك ساعت اضافه كاري
1)فوق العاده يك ساعت كار اضافي = * مزد يكساعت = 33/7 : مزد روزانه = 30 : مزد ثابت ماهيانه
2)براي تسهيل كار و حصول به اين موضوع به روش ساده زير مي توان عمل كرد :
مزد و فوق العاده يك ساعت كار اضافي = 157 = مزد ثابت ماهانه
مثال : فوق العاده يكساعت..........................

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه : تنها , 8000تومان

 

 

 

 


قیمت قبلی : 120000 ریال

قیمت جدید : 8000 تومان  |   جهت خرید محصول بر روی تصویر روبرو کلیک نمایید :

خرید آنلاین این مطلب
مطالب مرتبط


نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
جدیدترین مطالب
پربازدیدترین مطالب
آمار سایت
آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 3114
کل نظرات: 292
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 252
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: Qurbanalipuya

                                                                                                                         

تبادل لینک خودکار
Taktaz Group

Powered By Taktaz Group. Google+