سلام , به سایت پایان نامه دات کام خوش آمدید
  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

  • در انجام پایان نامه خود مشکل دارید؟نمیتوانید موضوع جدید انتخاب کنید؟برای نوشتن پروپوزال وقت کافی ندارید؟با ما تماس بگیرید بهترین متخصصان را برای انجام کار شما در اختیار داریم...

اعتماد کنید :

» رویکرد رسانه ها در ترویج گردشگری هنری

توسط: pardazesh در 3-05-1395, 12:57 | دسته: گردشگری(جهانگردی) | تعداد بازدید : 784

چكیده
صنعت توریسم اكنون بعد از خودرو سازی بعنوان دومین صنعت د رجهان مطرح می باشد و پیش بینی می شود تا آینده ای نزدیك مقام اول را به خود اختصاص دهد. صنعتی تمیز و بدون دود در ضمن در حاشیه صنعت توریسم صنایع دیگری مثل راه آهن ، هواپیمایی، اتومبیل سازی ... راهها و غیره كه اجباراً باید شكوفا شود. در دنیای امروز تكنولوژی ارتباطات بخصوص بعد الكترونیك آن موجب گشته تا با آنهایی كه سروكار داشته ایم كه تا حدود زیادی از نسلهای پیشین فاصله بگیریم در چنین جهانی ارتباطات ( رادیو و تلویزیون ) توجه خاصی را به خو د جلب كرده و راهكارهای بسیار پیچیده و ظریفی را ایجاد می كند . اكنون حدود هشتاد درصد صنعت توریسم به عهده كشورهای پیشرفته است.
همچنین در پیشرفت شگرف تكنولوژی ارتباطات و رسانه های جمعی در سالهای اخیر در ارتباطات دگرگونی هایی ایجاد كرده است و تماس و مبادله سریع آن را فراهم نموده و اقوام و ملتهای مختلف را به هم نزدیكتر و وابسته تر كرده است.
نوشتار پیش رو با توجه به هدف اصلی»رویكرد رسانه ها در ترویج توریسم هنری«به روش توصیفی و با جمع آوری مطالب از منابع كتابخانه ای انجام شده است و در پی پاسخ یابی به سوالاساسی»آیا كاركرد رسانه در ترویج توریسم هنری تاثیر گذار می باشد؟«به تبیین موضع پرداخته است.
كلیدواژه:رسانه،گردشگری،توریسم هنری،فرهنگ،علائق،انگیزه


27صفحه فایل ورد ( Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد قیمت 19000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 


ادامه مطلب :


فهرست مطالب
عنوان صفحه

1 چكیده

.مقدمه 

مفهوم رسانه

جهانگردی و گردشگری

انواع گردشگری 

طبیعت گردی
2 - گردشگری فرهنگی 

گردشگری هنری 

انواع گردشگران غیرهنری هنرگرای

هنرهای متعالی 

مدیریت بر مبنای هدف در توسعه گردشگری

مدیریت بر مبنای اهداف 

نقش و قلمرو مدیریت دولتی در گردشگری فرهنگی-هنری
-تمركززدایی
-مشاركت بخش خصوصی در گردشگری

سریالهای تلویزیونی بهترین تبلیغ برای جاذبه های گردشگری 

انیمیشن گردشگری ایران

مبانی نظری كاركرد رسانه و گردشگری

شیوه های اثرگذاری وسایل ارتباط جمعی 

بحث ونتیجه گیری
منابع

 

 

مقدمه
گردشگری هنری زیرمجموعه گردشگری فرهنگی و گردشگری میراث است و رابطه تنگاتنگی نیز با گردشگری علائق ویژه دارد.
هنرهای مختلف، مدت هاست كه محركی برای سفر هستند. گردشگران گراند تور اشتیاق فراوانی برای بازدید از تئاترها، سالن های اُُپرا، سالن های كنسرت و جشنواره ها نشان می دادند. بناهایی كه محل برگزاری اجراهای هنری بودند به اندازه خود اجراها جذابیت داشتند و بسیاری از این مكانها هنوز اساس گردشگری هنری هستند؛ بازدید از یك مكان هنری، فعالیت تعطیلاتی محبوبی است. گردشگری هنری عموماً شامل بازدید از مكانهای همچون نگارخانه های هنری، سالن های اپرا سالن های تئاتر، سالن های اجرای موسیقی كلاسیك ، جشنواره های هنری میشوند.
مفهوم رسانه:
به وسایل انتقال پیام ها از فرستنده یا فرستندگان به مخاطب یا مخاطبان گفته میشود؛ كه شامل روزنامه، كتاب، رادیو، تلویزیون، ماهواره، تكنولوژیهای نوین ارتباطات و اطلاعات و اینترنت و... است. این وسایل دارای ویژگی هایی مانند پیامگیران ناآشنا، سرعت عمل زیاد و تكثیر پیام هستند. (دادگران،1384:
6) امروزه رسانه تعریف گسترده ای پیدا كرده است؛ یعنی رسانه مانند گذشته فقط به تلویزیون و رادیو و روزنامه و مجله و كتاب منحصر نیست. امروزه رسانه های گروهی به سبب انبوه و فراوان بودنشان به رسانه های فردی تبدیل شده اند و از طرفی به صورت یك جبهه عظیم فرهنگی درآمده اند. جبهه فرهنگی، به گستردگی همه كرات، كشورها، شهرها، كوچه ها و خیابانهاست. همه مغزها و اندیشه ها جبهه فرهنگی شده اند و علمدار جبهه فرهنگی، رسانه ها هستند.( حسینی ،1385)
جهانگردی و گردشگری
جهانگردی واژه ای است فارسی به مفهوم »جهان گردنده و آنكه در اقطار عالم بسیار سفر كند.« جهانگردی ظاهرا معادل سیاحت (عربی) و توریسم (فرانسه) است.جهانگردی واژه ای است فارسی به مفهوم »جهان گردنده و آنكه در اقطار عالم بسیار سفر كند.« (ع.ا.دهخدا. 1325 ص 11 ج91) در فرهنگ معین، گردش به معنای زیر است: گردیدن، حركت دورانی، دور زدن حركت، تحول، صرف و ...
گردش كردن به معنای گشت رفتن، تفریح كردن و...(معین. محمد 1375، چاپ نهم، ص3240. ج3) در 1925، كمیتة آمار جامعة ملل واژة گردشگر را به كسانی اطلاق كرد كه برای مقاصد شخصی، درمانی ،تجارتی و شركت در همایشها و مسابقات مسافرت می كردند. ولی در 1937 كمیتة كارشناسان آمار جامعة ملل در شهر رم برای تعریف گردشگر نخستین گام را برداشت. این كمیته به افرادی كه به منظور تفریح و لذت محل اقامت معمولی خود را به مدت بیش از 24ساعت و كمتر از یك سال ترك می كردند ،عنوان گردشگر را اطلاق كرد. اتحادیة بین المللی سازمانهای گردشگری ضمن پذیرفتن این تعریف، در نشستهای خود در 1950 در دوبلین و 1957 در لندن، دانشجویان و دانش آموزان بین المللی را نیز در این تعریف گنجاند و میان گردشگران و مسافران عبوری تفاوت قائل شد. (محلاتی ،1380:3)
واژه گردشگری به فعالیتی اطلاق می شود كه زمان سفر گردشگران به وقوع می پیوندد. این [واژه] دربرگریرنده همه چیز از قبیل برنامه ریزی سفر، مسافرت به مكان مورد نظر، اقامت در آنجا، بازگشت و یادآوری خاطرات سفر، بعد از بازگشت می باشد. همچنین شامل فعالیت هایی است كه مسافر به عوان بخشی از سفر، انجام می دهد، نظیر خریدهای انجام شده و تعاملاتی كه میان میزبان و مهمان به وجود می آید. خلاصه آنكه، گردشگری تمامی فعالیت ها و تأثیراتی است كه در طول سفر برای بازدیدكننده، به وقوع می پیوندد.
این تعریف، در برگیرنده چهار مرحله متداخل از فعالیت مصرف كننده، می باشد:
• فعالیت قبل از خرید1، نظیر كسب اطلاعات، بحث و گفت و گو در مورد چشم اندازها با دوستان و اقوام، ذخیره، پیشاپیش جا برای یك روز تعطیل یا برنامه ریزی مسافرت برای یك بازدید روزانه و تدارك پیش از سفر؛
• مسافرت به مقصد و بازگشت از مقصد و احتمال توقف شبانه در طول مسیر؛
• فعالیت هایی كه در مقصد انجام می شود كه ممكن است فعالیت های یكنواخت و فعالیت هایی با دامنه وسیع باشند؛
• رفتار پس از مصرف نظیر پردازش عكس ها و گفتگو در مورد تجربیات.
این مراحل متداخل نقطه شروع مفیدی را برای تجزیه و تحلیل كسب و كار گردشگری فراهم می كند و نیز بینشی را ارائه می كند. در مورد علت و چگونگی خرید مسافرت، اجزای بوجود آورنده یك روز تعطیل كه واقعاً برای مردم ارزشمند است و اینكه چگونه یك مقصد می تواند تداوم كسب و كار را تعیین نماید.( لس لامزدن،1380،ص3)
انواع گردشگری
گردشگری به سه نوع فرهنگی، طبیعت گردی و ماجراجویانه دسته بندی شده است كه به طور مختصر از آن به عنوان گردشگری »2ACE« یاد می شود (فنل ، 2003 ،صص 03-33).
1 - طبیعت گردی

١Pre- purchase activity( فعالیت قبل از خرید
٢ Adventure, Culture, Ecotourism
ویژگیهای طبیعت گردی حاكی از اهداف مثبت این شاخه از گردشگری است. طبیعت گردی نوعی از گردشگری با انگیزه و هدف گرایش به طبیعت است. در این شیوه، گردشگران علاوه برا ستفاده از اوقات فراغت خود، از شگفتیهای طبیعت، عظمت و ظرافتهای جهان خلقت آگاهی می یابند و از آن لذت می برند؛ ضمن اینكه گردشگران حفظ جلوه های طبیعت و احترام به فرهنگ جوامع و ملل دیگر را برخود لازم می دانند. (كاظمی،1386،صص42 -62)
2 - گردشگری فرهنگی
در گردشگری فرهنگی، هدف اصلی گردشگر دیدن جلوه های فرهنگی یك مقصد از قبیل مراسم، رفتارها ،نمایشنامه ها، نمایشگاهها، هنر و موسیقی آن است.
گردشگری هنری
گردشگری هنری در عصر حاضر با رویكرد جامع تری نسبت به قبل در تعریف خود،سرگرمی های عامه پسند، جشنوارههای موسیقی معاصر و هنرهای قومی را نیز پوشش میدهند . همانند سایر جنبههای فرهنگ، هنگام بررسی گردشگری هنری و ارتباط آن با فرهنگ عامه و گردشگری فرهنگی، با مشكل تعریف مواجه میشویم. آیا سرگرمیهای عامهپسند كنار دریا را باید در این تعریف گنجاند؟ آیا جشنواره های پاپ، به..................................

 

 

انواع گردشگران غیرهنری هنرگرای
گردشگران غیرهنری نیز به دو دسته قابل تقسیم هستند:
1) گردشگران هنرگرای حاشیه ای كه برای آنها دیدار از یك اجرای هنری جزء دلایل ثانویه بازدید است 2) گردشگران هنرگرای تصادفی كه بعد از ورود به مقصد تصمیم میگیرند تا از یك اجرای هنری دیدن كنند ولی این امر بخشی از تصمیم اولیه آنها برای بازدید نبوده است. این طبقهبندی به افراد فعال در گردشگری هنری كمك می كند تا انگیزه های پیچیده و فرایندهای تصمیم گیری گردشگران هنری را درك كنند؛ این شناخت به سازمان های فعال در این حوزه نیز كمك می كند تا محصولات مناسبی را طراحی كرده و تلاش های بازاریابی خود را هدفمند سازند.
ب یشك، گردشگری هنری برای مكانها و مقصدها دارای منافعی است. با فروش بلیط و كسب مخارج بیشتری كه معمولاً همه گردشگران فرهنگی دارند، میتوان درآمد بیشتری تولید كرد. همچنین از آنجا كه رویدادهای هنری در شب اجرا میشود میتوان بر تعداد اقامتهای شبانه افزود. عرضه ی یك تصویر شاداب هنری، تصویر ذهنی مقصد را بهبود میبخشد و آن را مكان جذابتری برای بازدید، زندگی و حتی كار میكند.
علاوه بر این، مكانهای هنری نقش بسیار مهمی در راهبردهای بازساخت شهری ایفا میكنند. با وجود این، در درون این بخش، تنشهایی نیز وجود دارد. افرادی كه در حوزه هنر فعالیت میكنند اغلب دارای اولویت هایی متفاوت از بخش گردشگری هستند. زمان طراحی اجراها و نمایشها نیز معمولاً ناكافی است كه در این حالت امكان گنجاندن آنها در بسته های تعطیلاتی گردشگری هنری، میسر نخواهد بود .
سرانجام، نگرانیهایی در مورد تأثیر گردشگری را بر محصول تئاترلند لندن بررسی كرد و دریافت كه كثرت گردشگران در بین مخاطبان سبب گردیده تا مسئولان، برنامههای موسیقایی بیشتری را تدارك ببینند؛ این امر به بهای كاهش كیفیت و كمیت نمایش های جدی تر تمام شده است.
همان گونه كه در بالا تعریف شد، گردشگری هنری گروه های نسبتاً كوچك ولی پرخرج گردشگران را به خود جذب میكند و شیوهای با اعتبار برای ترویج و توسعه گردشگری در بسیاری از مناطق و مقاصد تلقی می شود.
با این حال، شركت كنندگان از سایر اشكال هنری كه باعث بهبود تجربه بازدید آنها می شود نیز لذت م یبرند:
هنرهای متعالی
هنرهای متعالی ... غالباً مخاطبانی را جذب می كنند كه انگیزه آنها از حضور در چنین اجراهایی تا حدی ارزش های منزلتی یا جایگاه اجتماعی این گونه اجراهاست... این حالت را با شعف واقعی و خودجوشی مقایسه كنید كه تماشاگران و شركت كنندگان در یك جشنواره، كارناوال و یا كنسرت راك تجربه می كنن...........................

 

منابع
................
1. اعرابي، نادره (1372)، انتقال ارزشي از طريق تلويزيون ايران، پايان نامه كارشناسي ارشد، تهران ،دانشگاه بهشتي
2. تانكارد، جيمز و سورين، ورنر؛ نظريه هاي ارتباطات، عليرضا دهقان، تهران، انتشارات دانشگاه تهران ،1386، چاپ سوم ،
3. حسيني سيد علي ، وسايل همگاني وتوسعه ملي ، فصلنامه كرامت، 1385
4. دادگران، .......................

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه : تنها , 19000تومان

 

 

 


قیمت قبلی : 250000 ریال

قیمت جدید : 19000 تومان  |   جهت خرید محصول بر روی تصویر روبرو کلیک نمایید :

خرید آنلاین این مطلب
مطالب مرتبط


| |
6 خرداد 1394 08:35
0
0
خوب بود .مخصوصا منابعش. در مورد گردشگری هنری پروپوزال هم دارید؟

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
جدیدترین مطالب
پربازدیدترین مطالب
آمار سایت
آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 6
کل: 3114
کل نظرات: 289
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 252
بن شدگان: 1
جدیدترین عضو: Qurbanalipuya

                                                                                                                         

تبادل لینک خودکار
Taktaz Group

Powered By Taktaz Group. Google+