فروشگاه

توضیحات

چکیده

حجم زیاد گوگرد تولیدی، به صورت فرآورده جانبی صنایع نفت وگاز و مصرف کم آن در کشور مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. در این مقاله استفاده از گوگرد به عنوان جانشین بخشی از قیر در ساخت آسفالت بررسی شده است. تحقیقات در دو مرحله آزمایشگاهی و صحرایی با در نظر گرفتن مسائل ایمنی و زیست محیطی صورت پذیرفته است. بر مبنای نتایج آزمایشگاهی، کلیه پارامترهای مورد نیاز از جمله فرمول بهینه طرح اختلاط برای ساخت آسفالت ب هدست آمد و سپس در مقیاس صنعتی اقدام به تولید و پخش آسفالت برای ارزیابی عملکرد آن شد. این مقاله ضمن ارائه کلیه نتایج به دست آمده، اثرات اضافه شدن گوگرد به قیر را در عملکرد آسفالت نشان میدهد. همچنین شرایط بهینه ساخت آسفالت گوگردی را پیشنهاد میکند.

 

 90صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۴ منابع دارد قیمت ۱۶۹۰۰ تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال،مقاله و پایان نامه  در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

 

 

فهرست :

چکیده …………………………………………………………………………………………………………………………………..۲

مقدمه ………………………………………………………………………………………………………………………………….۳

دیباچه ………………………………………………………………………………………………………………………………….۴

خواص گوگرد ……………………………………………………………………………………………………………………….۵

بازیافت گوگرد …………………………………………………………………………………………………………………….۱۰

نسل جدید آسفالت …………………………………………………………………………………………………………….۱۱

تفاوت قابل ملاحظه قیمت گوگرد و قیر در ایران……………………………………………………………………۱۳

افزایش کیفیت و دوام آسفالت با ماده افزودنی بسیار ارزان………………………………………………..۱۳

بومی بودن فناوری مورد استفاده…………………………………………………………………………………………۱۴

امکان تولید ماسه آسفالت گوگردی با ماسه کویری……………………………………………………..۱۵

شناسایی آسفالت گوگردی…………………………………………………………………………….۱۵

     روش ویسکومتری……………………………………………………۴۲

مزایا و معایب استفاده از آسفالت گوگردی………………………………………………………………………..۴۹

گوگرد و سنگدانه اصلاح شده……………………………………………………………………………………..۵۲

مقایسه‌ی خواص فیزیکی آسفالت سیمانی و گوگردی…………………………………………………………….۵۹

آزمایش مقاومت خوردگی مواد متراکم در فرمولاسیون…………………………………………………………….۶۱

مشخصات و ویژگیهای محصول…………………………………………………………………………………….۶۶

برآورد اقتصادی ……………………………………………………………………………………………………۸۵

مسایل زیست محیطی…………………………………………………………………………………………….۸۵

بررسی مشکلات موجود در واحدهای بازیافت گوگرد داخل کشور……………………………………………………….۸۷

مراجع…………………………………………………………………………………………………………………………………………………۹

 

مقدمه

بازیابی گوگرد از سوخ تهای فسیلی برای جلوگیری از آلودگی هوا و ایجاد خوردگی در دستگا هها باعث م یشود که به ناچار مقادیر زیادی گوگرد در صنایع مربوطه تولید شود. تولید گوگرد، ب هویژه در صنایع پالایش گاز و نفت ایران چشمگی رتر بوده و بخش قابل توجهی از آن مازاد بر مصرف است، زیرا در مقابل حجم عظیم تولید گوگرد، مصرف آن بسیار محدود است.

از طرف دیگر صادرات این ماده، حداقل از برخی پالایشگا هها، مشکلات خاص خود را داراست و در بسیاری از مواقع از لحاظ اقتصادی نیز چندان مقرون به صرفه نیست. پی شبین یها نشان م یدهد تولید سالانه گوگرد در ایران و جهان ب هدلیل محدودی تهای زیست محیطی و ترش شدن تدریجی منابع هیدروکربوری رو به افزایش باشد. بنابراین، متخصصان بر آن شدند که درخصوص مصرف گوگرد مازاد مطالعاتی انجام دهند. یکی از کاربردها، به کارگیری آن در را هسازی است.

 

 

دیباچه

استفاده از گوگرد در را هسازی سابق های حدوداً صد ساله دارد.رویکرد اولیه در دهه هفتاد میلادی و ب هدنبال بحران انرژی در دنیا بود که منجر به ساخت د هها قطعه آزمایشی آسفالت گوگردی در نقاط مختلف دنیا شد. اولین قطعات آسفالت گوگردی در [ اواسط دهه هفتاد میلادی در آمریکا و کانادا ساخته شد [ ۱و ۲ و سپس تا سال ۲۰۰۲ میلادی حدود ۴۲۰۰ کیلومتر آسفالت گوگردی در بیش از ۲۰۰ کشور جهان ساخته شد و مورد ارزیابی قرار گرفت [ ۳و ۴] که از جمله این کشورها م یتوان به آمریکا، انگلستان، فرانسه، لهستان، اسپانیا، فنلاند، بلژیک، نروژ، عراق، کویت و عربستان سعودی اشاره کرد[ ۵و ۶و ۷]. ساخت قطعات آزمایشی آسفالت گوگردی در دهه هشتاد رو به کاهش نهاد؛ ولی در اواخر دهه نود بار دیگر رو به افزایش نهاده است. علت این امر تغییر در قیمت نسبی گوگرد / قیر در این دوره است که با افزایش این نسبت و فراهم شدن توجیه اقتصادی آن، تمایل به ساخت آسفالت گوگردی نیز افزایش م ییابد. در کشور ما نیز از دهه هفتاد میلادی پژوه شهایی در این……………………………… 

 

 

………………………

 

تولید سالانه آسفالت در ایران بیش از ۲۰ میلیون تن است و چنانچه درصد قیر در آسفالت حدود ۵ درصد در نظر گرفته شود، اگر حدود ۳۰ درصد قیر با گوگرد جایگزین شود، سالانه امکان مصرف بالقوه صدها هزار تن گوگرد در راهسازی وجود دارد. 

افزایش کیفیت و دوام آسفالت با ماده افزودنی بسیار ارزان:

به دلیل ضعفهای ذاتی قیر و لزوم افزایش محدوده کاربری آن ، امروزه بیشتر قیرهای راهسازی در دنیا با کمک مواد افزودنی مانند پلیمرها اصلاح می شوند. در ایران این مواد افزودنی وارداتی و گران قیمت هستند، در صورتی که گوگرد ماده ای ارزان و در دسترس است که کیفیت و دوام آسفالت را ارتقاء می دهد. 

بومی بودن فناوری مورد استفاده:

ساخت آسفالت گوگردی با تغییرات نسبتا ساده ای در کارخانه های معمولی آسفالت امکان پذیر است و حمل ونقل و پخش و کوبیدن آن با روشهای متداول انجام پذیر است ، بنابراین ساخت و اجرای این نوع آسفالت به هیچ گونه فناوری پیچیده ای احتیاج ندارد. 

 

امکان تولید ماسه آسفالت گوگردی با ماسه کویری:

به دلیل وسعت زیاد مناطق کویری در ایران و این موضوع که تنها مصالح موجود در این مناطق ماسه بادی است ، ساخت بتون آسفالتی در این مناطق پرهزینه است. با توجه ب……………………..

 

 

…………………

 

 

 

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق لینک دانلود این پروژه فعال خواهد شد.

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه درپایان نامه دات کام : تنها , ۱۶۹۰۰ تومان

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “آسفالت گوگرد دار”

12 + شش =