RFID

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 1024

پروژه rfid

قیمت : تومان20,000 تومان14,500

توضیحات

پروژه rfid

 

[۱] به معنی ابزار تشخیص امواج رادیویی است. RFID  یک تکنولوژی برای شناسایی خودکار اشیا است. در برچسب های RFID یک وسیله الکتریکی با یک قلم کالا ضمیمه می شود و به مجرد درخواست انتقال کالا اطلاعاتی را از قبیل ویژگی محصولات و… در اختیار قرار می دهد.

برچسب RFID دستگاه ­الکترونیکی کوچکی است که شامل یک تراشه کوچک و یک آنتن می­باشد. این تراشه قادر به حمل ۲۰۰۰ بایت اطلاعات یا کمتر است. برای روشن­تر شدن مطلب می­توان گفت دستگاه RFID کاربردی شبیه بارکد و نوارهای مغناطیسی نصب شده روی کارت های اعتباری[۲] دارد. RFID  برای هر شی یک مشخصه واحد ایجاد می کند که از دیگر اشیا قابل شناسایی خواهد شد. و همین طور که از روی بارکد یا نوار مغناطیسی می­توان اطلاعات را خواندRFID  هم می­تواند توسط خواننده ها، خوانده شده و از آن طریق اطلاعات آن دریافت یا اصلاح شود. .در سالهای اخیر روش های شناسایی خودکار[۳] در میان صنایع، حرفه ها و شرکتهای مختلف عمومیت یافته اند. از این روشها برای جمع آوری اطلاعات در مورد افراد، حیوانات، کالاها و محصولات در حال حمل استفاده می شود.

۱۳۴ صفحه  فایل ورد فونت ۱۴ منابع دارد

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل پروژه rfid را دانلود کنید

 

                                                       فصل یک                                                           

 

بررسی نرم افزاری سیستم RFID

 

و عملکرد EPC در آن

 

مشخصات سامانه RFID

سیستم هایRFID اساسا از برچسب[۱]ها وخواننده[۲] ها تشکیل شده اند. یک برچسب RFID به عنوان یک انتقال دهنده شناخته می شود که شامل آنتن و یک میکرو چیپ می باشد. میکرو چیپ برای ذخیره اطلاعات و انجام عملیات قانونی انتقال اطلاعات و آنتن جهت برقراری ارتباط با خواننده استفاده می شود، هنگامی که خواننده از برچسب در خواست اطلاعات می نماید برچسب اطلاعات شناسایی نظیر ID خود را از طریق سیگنالهای فرکانس رادیویی ارسال می کند.

 یک خواننده RFID معمولا شامل یک مدل RF[3] بخش کنترل و تجهیزات الکترونیکی از قبیل آنتن جهت برقراری ارتباط از طریق RF است. برای اینکه بفهمید یک خواننده RFID چگونه یک برچسب و شناسه واحد آن را تشخیص می دهد، سناریویی را مبنی بر شکل زیردر نظر بگیرید.

شکل۱-۱ برچسب ها و خواننده در سیستم  RFID

در این شکل، خوانندهRFID  سیگنال های رادیویی را با فرکانس خاص و مدت تاخیر مشخص ارسال می کند (معمولا صدها مرتبه در ثانیه) .هر برچسب که دارای دستگاه فرکانس رادیویی و در محدوده دستگاه خواننده می باشد، از طریق ارسال بازتاب اعلام موجودیت می کند. به این دلیل که هر کدام از برچسب ها، دارای یک آنتن داخلی هستند و قابلیت گوش فرا دادن به سیگنال رادیویی در فرکانس تعیین شده را دارند.

اندازه و شکل آنتن مشخص می کند که با چه فرکانسی فعال گردد. برچسب ها از انرژی ارسال شده از جانب خواننده جهت بازتاب آن استفاده می کنند. برچسب ها میتواند سیگنال دریافتی را جهت ارسال اطلاعاتی از قبیل شماره شناسایی ID به دستگاه خواننده تنظیم نمایند. انواع مختلفی از برچسبها و دستگاه های خواننده با انواع خاصی از برنامه ها و محیط ها متناسب هستند. شما باید تصمیم بگیرید که از چه نوع برچسب و دستگاه خواننده ای استفاده کنید، که به لحاظ تنوع برای تقاضای شما بهینه باشد. نوع برچسبی که شما انتخاب می کنید مستقیما بر روی هزینه کل سیستم تاثیرخواهدداشت .همچنین دستگاه های خواننده طیف وسیعی از قیمتها و متعلقات را در برخواهند داشت.

پروژه rfid

۱-۱-              انواع برچسب های RFID

به طور کلی سه نوع برچسب وجود دارد که عبارتند از:

۱- برچسب های غیرفعال[۴]: این نوع برچسب ها هیچ منبع تولید انرژی درونی ندارند و انرژی خود را از طریق سیگنال ­های RF که توسط دستگاه خواننده ارسال و توسط آنتن موجود در برچسب دریافت می­شود، تامین می­کنند.

۲- برچسب های نیمه منفعل[۵]: بسیار شبیه برچسب ای غیرفعال است، با این تفاوت که باتری کوچکی در آنها وجود دارد و انرژی لازم برای فعال شدن مدار داخل آنها را فراهم می­سازد.

۳- برچسب های فعال[۶]: این برچسب ها دارای یک منبع انرژی داخلی می­باشند که توانایی انتقال اطلاعات در فواصل دورتر را فراهم می­کند. این سه نوع برچسب از جهات دیگری چون سایز، دامنه پاسخ­گویی، سرعت پاسخ­گویی و… نیز با هم تفاوت هایی دارند. این خواص با حرکت از برچسب های فعال به سوی غیرفعال به صورت زیر تغییر می کنند:

اندازه، دامنه پاسخ­گویی،  قیمت، سرعت پاسخ گویی و قابلیت اطمینان آنها افزایش می یابد.

عمر این برچسب ­ها نیز به صورت زیر تغییر می­کند: غیرفعال > فعال > نیمه منفعل.

عمربرچسب ها به دو دلیل متفاوت می باشد که یکی بدین دلیل که برچسب هایی که منبع انرژی داخلی دارند به علت محدودیت منبع عمر محدود دارند و دیگری باتری کوچک موجود در برچسب نیمه منفعل عمرکوتاهتری از منبع انرژی برچسب فعال دارد.

 

پروژه rfid

 

خصوصیت برچسبها

همانطور که گفته شد برچسب ها وسیله شناسایی متصل شده به کالا، شی و فردی هستند که ما می خواهیم آن را ردیابی کنیم. مهمترین خصوصیات برچسبهای RFID شامل موارد زیر است:

 نوع بسته بندی برچسبها: برچسب ها می توانند در داخل دکمه هایی ار جنسPVC ، اجناس شیشه ای، جواهرات یا برچسبهای کاغذی یا کارتهای پلاستیکی پنهان شوند. استاندارد DIN/ISO 69873 مواردی را برای تعبیه برچسبها در داخل ابزارآلات ماشینی تعیین می کند. لذا راه های بسته بندی و علامتگذاری برچسب ها متنوع می باشد.

اتصال: معنی اتصال به این برمی گردد که کدام دستگاه خواننده با کدام برچسب ارتباط برقرار نماید. راه های اتصال متفاوتی بسته به درجه یا میزان اعتبار ارتباطات استفاده می گردد.

انتخاب گونه ارتباط، بر روی میزان ارتباط و هزینه برچسب ها و میزان به وجود آمدن خطا تاثیر خواهد داشت.

 


۱   Tag

۲  Reader

[۳]  Radio Freconcy

[۴] Passive

[۵] Semi-passive

[۶] Active

پروژه rfid

 

شکل۱۲-۴ :شناسایی برچسب بدون اعتبارسنجی

تا زمانی که مقادیر EPC ,PI و کلید رمز  Kتغییر نکرده باشد هر زمان که وارد فروشگاه اولیه کالا شویم به راحتی  می تواند EPC وPI  را استخراج نماید حال اگر به برچسب ها قابلیت های دیگری نیز بیافزائیم از قبیل: ایجاد مقدار تصادفی توسط برچسب ها که با مقادیر کلیدی ارسال شده از آنها ادغام گردیده و خواننده با توجه به این که مقادیر تصادفی را در حافظه خود ذخیره نموده است، کلید اصلی را بازیابی می نماید این امر ما را مطمئن می سازد که مقادیرEncK(EPC|| PI)  تنها به وسیله برچسب به خواننده ای ارسال می گردد که رمزK  و مشخصات برچسب را می داند.

در نسخه های پائین تر این پروتکل که قابلیت ذکر شده را ندارد، حمله کننده اگر به مدت طولانی به پیام های مبادله شده بین برچسب و خواننده توجه نماید، قادر به شناسایی رمز K خواهد بود. اما افزودن این اعتبارسنجی برای بررسی مقادیر صحیح باعث افزودن سخت افزارهای جدید و در نتیجه افزایش قیمت برچسب می گردد در حالی که شبیه سازی این پروتکل برای حمله به برچسب ها دشوار است و همان طور که گفته شد این حذفیات در نقطه فروش انجام می شود. این نظریه یک نظریه جدید نمی باشد، اما زمان آزاد سازی موارد رمزنگاری شده از طریق واسطه از جمله مواردی می باشد که باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد……………………….. پروژه rfid پروژه rfid پروژه rfid پروژه rfid

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

پروژه rfid

 

 

 

 

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “RFID”

یک × 3 =