فروشگاه

توضیحات

این فایل قابل ویرایش است و برای مطالعات همه موزه ها قابل استفاده است

با توجه به اینکه موزه ها در تهران بیشتر جنبه کاخ موزه ای و تفریحی دارند و کمتر با معنویات مردم اخت شده اند و آنها را از گذشته ی دیرین و کهن خود دور گذاشته اند مناسب و در خور است که مرکزی با هدف احیای سنتهای دیرین و اصیل بر پا شود تا ایران و ایرانی را به جهان بنمایاند.
ماهیت و مقیاس پروژه
این پروژه در مقیاس ملی طراحی میشود.زیرا پذیرای سفرا و رؤسای جمهور و توریستهای کشور میباشد.سایت مورد نظر نیز با متراژ۱۰۰۰۰متر می تواند جوابگو باشد.
موقعیت فضایی – مکانی پروژه
سایت مورد نظر در منطقه ۶ تهران واقع شده است.از شرق به خیابان شیرازی جنوبی و بزرگراه کردستان ، از غرب به خیابان گلستان و بزرگراه شیخ بهایی،از شمال به خیابان گلها و بزرگراه همت و از جنوب به خیابان زرتشتیان و ۶۴ شرقی منتهی می شود.
موقعیت سایت را در لکه گذاری زیر مشاهده می فرمایید.
اهداف پژوهش
با توجه به اینکه در تهران شرایط خاصی از همه لحاظ حاکم می باشد تحقیقات اولیه ای را این جانب در باب فرهنگ کهن ایران انجام دادم.و این تحقیقات را که در پایان به صورت کامل به رساله خود ضمیمه میکنم را با این عنوان شروع کردم.طرح پرسش هایی از دوستان ،اقوام و مردم در سطح شهر بصورت تصادفی.
این پرسش را مطرح نمودم چقدر با فرهنگ کهن آشنایی دارند و شهرهایی مانند شیراز توانسته اند روح این معنویات را در آنها زنده کنند؟و آیا اگر جایی در تهران باشد که در باره همین موارد ایجاد شده باشد از آن دیدن میکنند یا خیر؟
نتایجی که در بر گرفته شد ازین پرسش به این گونه بود که در اکثر موارد شیراز و شهرهای کهن را سر منشا همه اطلاعات خود میدانستند.شهرهایی مثل کرمانشاه و ارومیه نیز در کنار اصفهان از دیگر استانهای مهم در لیست علاقه مندیهای مردم بودند.
اما در این میان میزان استقبال از یک مرکز در تهران با این مشخصات بسیار بالا بوده و آن را کمکی برای تفریحات در کنار آموزش های مفید میدانستند.

 

۱۳۳صفحه فایل ورد (Word) قابل ویرایش فونت ۱۴ منابع دارد +عکس سایت قیمت ۱۸۰۰۰ تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 

بخش دوم: بررسی های تاریخی تهران مقدمه:
وجه تسمیه و پیشینه تاریخی تهران
درباب وجه تسمیه تهران عقاید و نظرات متفاوتی اظهار شده است. مرحوم سعید نفیسی در این خصوص نوشته است:
» وجه تسمیه ای که یاقوت در معجم البلدان آورده و قزوینی در آثار البلاد تکرار کرده است، به این قرار است که مردم این ناحیه در هجوم خصم به زیرزِمین پناه می بردند و ایشان را تَه ران گفته اند. مشتق از تَه به معنی زیر و ران به معنی راننده از فعل راندن؛ یعنی کسانی که به تَه می رانند و پس از آن این اسم که بدواً بر اهالی اطلاق می شده است بر این ناحیه قرار گرفته است. می توان گفت که این وجه تسمیه به ذوق نمی نشیند…………………

 

جمع بندی و نتیجه گیری:
با توجه به بررسیهای اقلیمی منطقه مورد نظر در اقلیم گرم و خشک قرار گرفته است و شرایط این اقلیم برای ساختمان در نظر گرفته می شود.
ازجمله فرم ساختمان و وجود عناصر معماری ایرانی مانند حیاط مرکزی گودال باغچه جهت خنک کنندگی که هم به عنوان کاربرد اقلیمی و هم عنصری نمادین میباشد بهتر است که استفاده شود.

فصل چهارم:مبانی نظری طرح مقدمه:
انسان امروزی در هر جای این کره خاکی از دیدن آثار باقی مانده از انسان های گذشته ، که نشانه هایی از فطرت و فرهنگ انسان و شیوه های پاسخ او به این نیازها ، گرایش به خلاقیت انسان و تولید او و آثار این گرایش ، زیبایی شناسی انسان و خلق زیبایی و بالاخره صنعت و هنر انسان در آنها نهفته است و بیانگر رابطه اصولی و تنگاتنگ بین مغز و دست های اوست و یا به مفهومی دیگر بیانگر رابطه اندیشه و عمل اوست ، لذت می برد عبرت می گیرد ، می آموزد و همه اینها موجب بقاء و پیشرفت او می شود.
مبانی نظری طرح
در این قسمت با استفاده از کتاب موزه موزه داری و موزه ها به بررسی مبانی نظری شکل گیری طرح میپردازم.آیتم های این بخش شامل موارد زیر میباشد که به شرح آنها خواهم پرداخت:
موزه و تعریف آن
چندین دیدگاه در مورد مبانی نظری موزه ها وجود دارد:
” هر موزه ای از هر نوع که باشد ، پاسخی به یک پرسش بنیادی است . پرسش این است :
بشر بودن به چه معنی است؟ ”
هیچیک از موزه هایی که می شناسیم ، پاسخ کاملی به این پرسش نمی دهد ، و چنین انتظاری هم نمی توان داشت . هر موزه ای فقط بخشی از پاسخ را می دهد می توان گفت که محاوره گسترده ای بین موزه های جهان در جریان است . چرا که هر موزه ای اظهاری درباره طبیعت بشر می کند ، بطوریکه گاهی بر ادعای یکدیگر صحه می گذارند ، ولی گاهی نیز نتایج متناقض می گیرند .
” یک موزه باید با جامعه خود در بحث باشد و فراتر از آن بحثی به موقع را مطرح کند . ”
” موزه خوب همواره توجه را به سوی آنچه تماشای آن دشوار و حتی دردناک است جلب می کند .”
و روشنگر آگاهی اجتماعی است ، مورخ آینده است ، زرهی در برابر تاریکی و نا امیدی است ، و پرسش آگاهی در تجلیل از تعالی انسان است .
موزه جایگاه نگهداری آثار و نشانه های فرهنگی و تمدن بشر و محل مطالعه روند و تحول فرهنگ ها و در مجموع فرهنگ انسان است .
” موزه وسیله ای برای نمایش شیء در چهارچوب مجموعه ها و نه اینکه اشیاء وسیله ای باشد برای نمایش موزه . ”
موزه تنها وسیله ارتباط عینی نیست ، بلکه هدف اساسی آن القاء تأثیر فرهنگی و هنری و ایجاد رابطه بصری از طریق برخورد مستقیم با اشیاء دو بعدی به صورت رویایی یک جهته و با اشیاء سه بعدی از راه بر خورد چند جهته است .
در نهایت موزه یک مکان فرهنگی معرفی و آموزش است . شیء را به نمایش می گذارد ، ارزش های آن را می نمایاند و از این گذر شیء بیننده را به شناخت می رساند و آموزش می دهد ، او ……………………………

 

تاریخچه موزه در جهان
در اواخر قرن سوم قبل از میلاد بطلمیوس اول (۲۸۴-۲۴۶ قبل از میلاد) اولین موزه را در شهر اسکندریه تاسیس کرد. بنای این موزه در قسمتی از کاخ سلطنتی ساخته شده بود. در قرون وسطی نام موزه برای محلی بکار برده می شد که در آنجا مجموعه هایی از اشیاء کمیاب و جالب ادوار گذشته از قبیل تاریخ طبیعی یا آثار هنری را به نمایش درمی آورند. گرایش به گردآوری آثار و اشیاء نفیس و ارزشمند از………………

 

۳- مکان قرار گیری ساختمان موزه
تا چند دهه ی قبل فرض بر این بود که یک موزه ، برای ایجاد سهولت دسترسی ، باید در مرکز و نقطه ی ثقل یک شهر قرار داشته باشد ، اما اکنون با وجود امکانات وسیع حمل و نقل عمومی و خصوصی این نظریه متروک گشته ، ( البته فاصله گرفتن از مرکز شهر مزایای زیادی نیز دارد ، از قبیل امکان یافتن زمین مناسب با قیمت ارزان تر ، دوری از سرو صداهای مزاحم و آلودگی هوا و … ) ، با این حال باید راحتی آمد وشد برای بازدید کنندگان را در نظر گرفت . برای انتخاب زمین یک موزه باید امکانات حمل و نقل و پارکینگ زمین را نیز ملاحظه نمود و حتی الامکان باید به مرکز آموزشی و فرهنگی ، همانند مدارس و دانشگاه ها و کتابخانه ها و …
دسترسی مناسب وجود داشته باشد .
امروزه موزه ها در حال تبدیل به مراکز فرهنگی هستند ، به همین خاطر نه تنها باید متخصصین و دانش پژوهان را به خود جلب کنند ، بلکه باید بخشی از اوقات فراغت مردم عادی را نیز اشغال نمایند . بنابراین قرار گیری موزه ها در درون یا نزدیکی پارک یا فضای سبز دیگری نیز مفید به نظر می رسد .
باید در نظر داشت که مکان موزه باید مکانی چشم گیر باشد که بتواند عابران اتفاقی را نیز به خود جلب نماید.
۴- فضای سبز موزه
چنانچه گفته شد ، فضای سبز اطراف موزه می تواند به خودی خود جاذب افراد عادی گردد ، ضمن اینکه این کمربند سبز ، حافظی طبیعی در برابر گرد و غبار و آلودگی شهرهای صنعتی نوین می باشد ، در عین حال می توان بخشی از فضای اطراف موزه را به کاربریهایی اختصاص داد که وجودشان در داخل ساختمان موزه مضر است یا ایجاد مشکل می کند .
از فضای باز اطراف ساختمان – در صورت ساخت و ساز مناسب – نیز می توان به عنوان موزه های موقت هوای آزاد بهره جست . نمایشگاه های هوای آزاد علاوه بر اینکه می توانند پذیرای عده ی بیشتری از بازدید کنندگان باشند ، به سبب حالت پارک مانندشان بسیار جالب توجه هستند .
۵- ایمنی و حفاظت
مسلماً حفاظت و نگهداری از اشیاء وظیفه اصلی یک موزه به شمار می رود ، به همین خاطر جهت نگهداری اموال موزه از خطرات احتمالی بایستی امکاناتی را به وجود آورد . این خطرات ممکن است خطرات طبیعی مانند سیل و زلزله و …. باشند و یا حوادثی اجتماعی ناشی از جنگ ، اعتصاب کارکننان و یا دستبرد ، از این رو همواره د رموزه ها بایستی مکان ویژه ای جهت حفاظت اشیاء در مقابل این گونه حوادث طراحی گردد . البته موارد حفاظتی و ایمنی تنها شامل فضای نمایشگاه نمی گردد . بلکه در این مورد باید توجه به خصوصی به انبارها نمود زیرا انبارها ……………………..

 

 

فصل پنجم: برنامه عملکردی و فیزیکی عرصه بندی کل مجموعه
برای عرصه بندی موزه و تقسیم بندی عناصر نمایش باید بین مجموعه اشیاء به نمایش درآمده، مدار بازدید یا محورهای هدایت و بخش های اطلاع رسانی هماهنگی به وجود آورد. در هر موزه ای به اعتبار و ارتباط با بازدیدکننده، سه عرصه ی مختلف وجود دارد:
عرصه عمومی: با دسترسی بی واسطه ی عموم مردم. شامل گالری ها، کتابخانه، آمفی تأتر و …
عرصه خصوصی: که میزان فضای ناچیزی نیاز دارد و شامل فضاهای اداری، انبارها، خدمات داخلی بنا و … می باشد.
عرصه عمومی- خصوصی: شامل فضاهای تحقیقاتی، آموزشی، رستوران ها، سرویس های بهداشتی و دیگر خدمات رفاهی می باشد.
می توان به اعتبار عملکرد نیز به عرصه بندی موزه پرداخت یعنی عملکردهای همسو و تقریبا مشابه را در عرصه ای واحد قرار داد. در این صورت موزه با عرصه های زیر تعریف خواهد شد:
۱- معرفی
۲- اداری
۳- پژوهشی
۴- آموزشی
۵- خدمات رفاهی و عمومی
۶- خدمات پشتیبانی
در ذیل هر یک از عرصه های بالا به طور اجمال معرفی و مطالعات مربوط به آن ارائه می گردد.
عرصه معرفی
این عرصه شامل قسمت هایی از موزه می شود که به معرفی و نمایش آثار اختصاص دارد. در واقع مهمترین و اساسی ترین عرصه است که نقش آن مستقیما با استفاده کنندگان و بازدیدکنندگان از موزه می باشد. گالری ها، آمفی تأتر و کتابخانه از فضاهایی می باشند که این عرصه را تشکیل می دهند.
۱-گالری ها :گالری ها قسمت مهم و نمایان عرصه معرفی می باشند. از آنجا که آثار به نمایش گذاشته شده شامل آثار دائمی و موقت می باشند، گالری ها نیز دو قسمند: گالری های دائمی؛ که در آن آثار دائمی (که عموماً تغییر نمی کنند) به نمایش گذاشته می شوند، گالری های موقت که به طبع در آن آثار به صورت موقت و در زمان برپایی نمایشگاه موقت و موسمی به نمایش گذاشته می شوند.
گالری ها که برای نمایش آثار هنری و اشیاء فرهنگی و علمی مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای شرایط زیر باشند:
از نظر حفاظت در مقابل خرابی، دزدی، آتش سوزی، رطوبت، خشکی بیش از حد، نور شدید آفتاب و گرد و غبار مطمئن باشند.
در شرایط عادی، زاویه ی دید انسان (۵۴ یا ۲۴ درجه به بالای سطح تراز چشم) در مورد تصویری که در فاصله ی ۱۰ متری قرارداشته و سطح آن کاملا روشن است موقعی حاصل می شود که ارتفاع تصویر آویخته شده ۴۹۰۰ میلیمتر در بالای سطح دید و ۷۰۰ میلیمتر به پایین سطح ادامه داشته باشد. تنها در مورد تصاویر بزرگ چشم انسان مجبور است از پایین تصویر تا به بالای زاویه ی دید حرکت کند. بهترین موقعیت برای نصب تصاویر کوچک (نقطه تاکید: سطح افق در تصویر) عبارت از محلی هم تراز با دید تماشاگر است.
اشیاء مورد نمایش باید طوری قرار داده شوند که بدون زحمت در معرض دید مردم قرار بگیرند.
۲-آمفی تئاتر (سالن چند منظوره) : یکی از فضاهای مهم و با ارزش در هر موزه ای سالن چند منظوره است که تاثیر بسزایی در رشد و بالندگی وجوه اجتماعی این بنا دارد. بازده اجتماعی موزه رابطه نزدیکی با جذابیت آن دارد بدین معنا که از نظر روانی بازدیدکنندگان را دعوت به گردش و لذت بردن از فضای خود بنماید همچنین بر دامنه اطلاعات با بهره گیری مطلوب از تمهیدات بصری بیفزاید این هدف با بنای سالن چند منظوره تامین می گردد که علاوه بر ارتباط نزدیک با فضای نمایشی خود نیز به گونه ای مستقل در ارتباط با خارج بنا طرح شود. نوع اجتماعاتی که در این سالن برگزار می شود عبارتند از: سمینار و کنگره و جلسات، تأتر و کنسرت و نمایشهای سینمایی. فضاهای این سالن عبارتند از: فضای اصلی تئاتر یا سالن اصلی، صحنه و قسمت نمایش، پشت صحنه، لابی و سرسرا.
باید توجه داشت که آمفی تئاتر جدا از مسیر عادی بازدیدکنندگان باشد، نزدیک به سالن اصلی ورودی و یا مستقیماً بدان راه داشته باشد. کاملا مجهز به وسایل ایمنی باشد. (درهای اضافی، سیستم مستقل برق، از نظر گرما و سر و صدا از بقیه بخش های ساختمان جدا باشد و …)
– خروجی ها باید به طرف بیرون باز شده و مطابق با تعداد افراد و طول مسیر حرکت آنها طراحی شوند.
– ارتفاع درها نباید از ۲۲۰ سانتیمتر کمتر باشد.
– عرض کریدورها ۱۱۰۰ میلیمتر برای تا ۱۰۰ نفر، ۱۶۰۰ میلیمتر برای تا ۲۵۰ نفر باید باشد.
– پلکان با عرض ۱۱۰۰ میلیمتر برای تا ۱۰۰ نفر، ۱۶۰۰ میلیمتر برای تا ۲۵۰ نفر باید باشد.
– حداقل ارتفاع پله ها ۱۴ سانتیمتر و حداکثر ۱۸ سانتیمتر باید در نظر گرفته شود.
– برای کوتاه کردن زمان انعکاس صوت، حجم محوطه به ازای هر صندلی ۱۴/ ۵/۷ مترمکعب می باشد.
– از طرح دیوارهای قوسی و سهمی و دیوارهایی به شکل مقعر خودداری شود.
– سرانه سالن نمایش بدون احتساب فضای صحنه ۱/۱ متر مربع برای هر نفر می باشد.
– اگر برای هر ۴-۳ راهرو یک در خروجی جانبی به عرض ۱ متر در نظر گرفته شود، به ازا هر راهرو ۲۵ صندلی مجاز است.
– خط دید هر تماشاچی بایستی ۱۲ سانتیمتر بالاتر از چشم تماشاچی ردیف جلو باشد.
– حداکثر فاصله آخرین ردیف از خط جلوی صحنه ۲۴ متر می باشد.
– همچنین می بایست به گونه ای طراحی شود که بتوان صحنه را از هر جای سالن به وضوح و به خوبی دید یعنی باید تطابقی بین عمق و عرض آن موجود باشد.
– صحنه های بدون بسط و گسترش مساحت کمتر از۱۰۰ مترمربع، سقف صحنه کمتر از ۱ متر بالاتر از قسمت فوقانی جلوی صحنه است.
-نسبت ارتفاع جلوی صحنه به عرض، باید ۶: ۱ باشد.
– فاصله لبه نشیمن هر صندلی تا پشتی صندلی جلویی برای صندلی های ثابت حداقل ۶۰ سانتیمتر و برای صندلی های تاشو حداقل
۴۰ سانتیمتر باید باشد.
– حداقل عرض صندلیها از محور تا محور دسته ی صندلی نباید از ۵۰ سانتیمتر کمتر باشد و حداقل عمق نشیمن صندلیها نباید از ۴۰ سانتیمتر کمتر باشد.
۳-کتابخانه : امروزه هیچ موسسه آموزشی و پژوهشی بی نیاز از کتابخانه نیست. موزه ها نیز بنا به وظایف خاصی که بر عهده دارند
(تهیه اشیاء تازه، نمایش و تحقیق در مورد اشیاء موزه ای) نیازمند کتابخانه ای مجهزند که به نحوی متناسب با نوع، اهداف و جامعه مراجعه کننده ی آن تشکیل شده، با زمان پیش رفته و نیازهای تحقیقاتی کارشناسان و متخصصان موزه و پژوهشگران را برآورده سازد. کتابخانه ها امروزه غیر از کتاب دارای مواد دیگری نیز می باشند. این مواد عبارتند از فیلم، اسلاید، سی دی، عکس، روزنامه، مجله، کتاب، نسخ خطی و … بدین ترتیب کتابخانه، در نظام اطلاع رسانی، وظایف متنوعی را بر عهده دارد. هدف عمده این کتابخانه رساندن اطلاعات با اتکا بیشتر به نشریات ادواری به استفاده کنندگان متخصص است. در هر موزه، هدف از ایجاد کتابخانه باید دقیقاً متناسب با فضا و اثاثیه در معرض نمایش و قابل استفاده باشد.
مهمترین نکته ای که در طراحی اولیه ی کتابخانه باید مورد توجه قرار گیرد، آرامش و سکوت و محیط مطبوع آن است که هم به محل استقرار آن در مجموعه و هم به مصالح به کار رفته در آن مربوط می شود.
– تابش مستقیم نور خورشید از کتابخانه نامطلوب است. لذا حتی المقدور سعی شود نور کتابخانه از طریق جبهه ی شمالی تامین شود.
– از آشکارسازهای گرما و دود استفاد شود، از روش آب پاشیدن دوری کنید زیرا آسیب آن برای کتاب بیش از آتش است.
– در بخش کتب مرجع برای هر ۱۰۰۰ جلد کتاب مساحت ۱۰ متر مربع اختصاص داده می شود.
– در فضای دسترسی باز؛ ۱۵ متر مربع بر ۱۰۰۰ جلد ……………………..

 

لیست فضاها
به طور کل و با توجه به توضیحات بالا در خصوص فضاهای مورد نیاز میتوان فهرست ریز فضاهای موزه را اینگونه عنوان کرد:
ورودی ها شامل:
ورودی پیاده عمومی ورودی سواره عمومی ورودی وسیله نقلیه سنگین ورودی اعضا و کارمندان ورودی سواره کارمندان لابی ها
گالری های رو باز گالری های سرپوشیده مسیرهای حرکتی آمفی تئاتر رو باز آمفی تئاتر سر پوشیده رستوران یا چایخانه
٧۶

سرویس های بهداشتی خواهران سرویسهای بهداشتی برادران کتابخانه پارکینگ اعضا و کارمندان پارگینک عمومی پارکینگ وسیله نقلیه سنگین انبار اشیای موزه نیایشگاه زرتشتیان(نماد موزه) فروشگاه اطلاعات موزه تاسیسات فضاهای اداری شامل:
مدیریت موزه معاون اتاق کارمندان اتاق جلسات بایگانی
سرویسهای بهداشتی لابی فضای کارمندان بخش اداری لابی فضای کارکنان اتاق استراحت کارکنان زن اتاق استراحت کارکنان مرد رخت کن کارکنان زن
رخت کن کارکنان مرد سرویسهای بهداشتی کارکنان فضاهای آموزشی شامل:
آتلیه ها کلاس
سرویسهای بهداشتی نتیجه گیری و جمع بندی:
باتوجه به موارد بالا و باتوجه به ارائه ریز فضاهای مربوطه در این بخش به چهارچوب کلی طرح رسیده و با توجه به مبانی نظری و مفاهیم مورد نیاز و شرایط اقلیمی در قالب این استانداردها به لکه گذاری در سایت و سپس به کانسپت مورد نظرخواهیم رسید.

فصل ششم: سوابق انجام پروژه در قالب زمان و مکان …………………….

 

فصل هشتم:روند طراحی و رسیدن به کانسپت مورد نظر مقدمه:
پرداختن به ریشه ها به فهم نقش مکانهای هویت بخش یک هنر دینی است.هنگامی که یک مسلمان به عنوان من مسلمان خود را در برابر پیروان مذاهب دیگر می بیند مقایسه ای نا خود آگاه بین خود و دیگری انجام می دهد.( سیری در مبانی نظری،دکتر غلامحسین معماریان،نشر سروش دانش با همکاری نشر معمار،تهران،۱۳۸۶،چاپ دوم)
همین گونه یک انسان با آیین زرتشت و با یافتن جواب این سوال است که آن به معرفی بخشی از شخصیت و آیین کهن خود اقدام می نماید.
زرتشتیان با سه آتشکده مقدس بزرگ در ایران و بسیاری از آتشکده های کوچک خود به معرفی خویش می پردازند.
عناصر معماری زرتشتیان مورد استفاده در موزه و روند شکل گیری طرح:
اوج هنر و معماری زرتشتیان را می توان در بازمانده های تخت جمشید و نقوش و آثار بازمانده از زمان ساسانیان و هخامنشیان جستجو و پیدا کرد.
از مهمترین عناصر و فضاهای معماری در این دوران که من نیز به صورت نمادین در طرحم به آن پرداختم میتوان به این موارد اشاره کرد:
آتشکده ها و چهار طاقیها که کانسپت طرحم بر پایه آن است .
الهام از گودال باغچه
قرار گیری کل سایت و مجموعه ساختمانها در هنگام طلوع آفتاب زیر نور خورشید با الهام از تخت جمشید پنجره های مستطیل و مربع شکل بصورتهای افقی و عمودی کشیدگی در پلان مستطیل شکل الهام از کعبه زرتشت
استفاده از عناصر آب و آتش مقدس جهت طراحی پارک و دعوت کنندگی از بیرون به داخل سایت موزه استفاده از تعالیم خیر و شر در طراحی مسیرهای موزه
الهام از هفت مرحله آفرینش در دین زرتشت در کانسپت حجمی کار الهام از جشن زن ایرانی
مسیر جهات نشان دادن انحطاط و انهدام دین زرتشت پس از مرگ زرتشت
کارشناسی دانشگاه موزه

بر اساس این موارد و موارد دیگر به کانسپت مورد نظر رسیدم.به ترتیب به فرآیند شکل …………………..

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه : تنها , ۱۸۰۰۰تومان

 

 

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “مطالعات معماری موزه آیین زرتشت”

11 + 20 =