فروشگاه

توضیحات

کاشی و هنر کاشی کاری 
کلمه کاشی از واژه لاتین tegula مشتق شده از فعل tegere می‌باشد که معنی پوشاندن یا پوشش‌دادن است لازم به ذکر است که این واژه در زبان رومی‌ها به کاشی‌های بام اطلاق می‌شده کاشی را بعنوان قطعاتی مسطح سطحی از سفالینه پخته شده در نظر می‌گیریم که در کف‌ها و دیوارهای ساختمانها استفاده می‌شود و اغلب بخاطر ایجاد مانعی جهت نفوذ آب به بدنه کاشی و نیز جهت خلق رنگ و نقش متنوع آنها را لعاب می‌دادند معمولاً به لحاظ جنبه‌های عملی و زیباکاری از کاشی استفاده می‌گردد. یک سطح مفروش به کاشی و سطحی کاملاً‌ بهداشتی نفوذناپذیری در برابر آب و مناسب نظافت خواهد بود. و با وجود اینکه در مقابل آتش مقاوم است لیکن بخوبی گرما را در محیط پخش می‌نماید. معمولاً تزئین کاشی‌ها به روشهای مختلفی انجام می‌گیرد. گاهی اوقات تصویری واحد گاهی منظره‌ای کامل و زمانی نیز نقوش مرموز که البته ریشه در مسائل آموزشی دارد با باورهای نمادین ملل طرح این کاشی‌ها را تشکیل می‌دهند

 

۶۰صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۴ منابع و پاورقی دارد قیمت ۹۹۰۰ تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام کلیه کارهای تحقیقاتی و پایان نامه در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

 

 

 


 

 

فهرست
– هنر کاشی‌کاری
الف-کاشی
ب-انواع کاشی
ج-کاشی‌سازی
د-مراحل کاشی‌سازی
هـ ابزارهای کاشی‌سازی
– تاریخچه هنر کاشی‌کاری درجهان
الف-تاریخچه
ب-برای خدا و شاهزادگان
ج-شکوه ترسیم‌شده
د- عصر ماشین
هـ تفوق علم طراحی
ن- دنیای نو
و- عصر حاضر
– تاریخچه هنر کاشی‌کاری در ایران
چکیده مطالب

 

 

انواع کاشی
از آثار بدست آمده چنین برمی‌آید که کاشی‌هایی که در اندازه‌های متفاوت چهارگوش و یا به شکل دایره یا اشکال غیرهندسی که در کنار کاشی‌های کتیبه‌ای به کار رفته‌ست قبل از ق ۱۲ میلادی ساخته‌نشده و نمونه‌های قبلی به صورت فاحشی با کاشی‌های کارگاه کاشان- که شاخص عالی‌ترین و فراوان‌ترین نمونه‌هاست- چه در کیفیت ساخت چه در مهارت نقاشی روی کاشی متفاوتند.۲
بعد از به کاربردن کاشی‌های مربع شکل کاشی معرق در سطوح داخلی و خارجی بنا که قابل استفاده بود به کار گرفته‌شد اما در روی گنبدها که در زمستان در معرق برف و یخبندان قرار می‌گرفت و در عوامل طبیعی تاب نداشت از آن استفاده نمی‌شد بلکه به جای آن کاشی‌هایی با ضخامت چند برابر کاشی معمولی استفاده می‌کردند که به کاشی نره‌ای نام داشت. کل……………………..

 

 

الف) کاشی دیواری: این کاشی‌ها در ابعاد مختلف مانند : ۱۰×10 ، ۱۰×15 ، ۱۵×15 ، ۲۰×15 و در ضخامت‌های ۴ تا ۱۲ میلی‌متری متناسب با ابعاد کاشی تولید می‌شود خاصیت جذب آب کاشی دیواری نباید بیش از ۱۲ تا ۱۴ درصد باشد و باید در برابر حرارت و رطوبت و سرما به اندازه کافی مقاومت کند تغییرات ناگهانی دما( ۲۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد) را بخوبی تحمل کند بدون آنکه هیچگونه اثر ترک‌ در بدنه یا لعاب آن ظاهر شود. بعلاوه کاشی باید در برابر مواد شیمیایی به اندازه کافی مقاوم باشد و از نظر ترکیب و رنگ لعاب هیچگونه تغییری در آن پدید نیاید. کاشی دیواری با توجه به خصوصیات فوق برای زیبائی حفظ بهداشت و جلوگیری از رطوبت در آشپزخانه، حمام.دستشویی و سایر محیط‌های بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ب)کاشی کف( سرامیک): این کاشی نیز مانند کاشی دیواری در ابعاد مختلف تولید می‌شود که در حال حاضر مهمترین آن۱× 1 سانتی‌متر و بیشترین آنها ۵۰×50 سانتی‌متر می‌باشد………………….

 

 

 عصر حاضر
تولید انبوه کاشی به سبک« هنرمندان Art Nouveak » آخرین قسمت از داستان تولید کاشی ماشینی و تزئینی بود. پس از جنگ جهانی اول روش ساخت کاشی تاحدی آموزشی وایده‌آل گردید و شرایط جدید اقتصادی و تقاضاهای گوناگون مردم عوامل تغییر این رویه بودند. دوران پس از جنگ زمانی شکوفایی« نوگراییModernism » و تأثیر آن بر طراحی ومعماری و نیز ظهور« هنر تزئینی مختلط Art Deco » بود. هر دو حرکت بر روشهای طراحی کاشی و نیز موارد مصرف آنها تأثیر شگرفی داشتند. پس از جنگ جهانی دوم چاپ به روش صفحه‌بندی روش جدید مهمی در خلق کاشی‌های تزئینی گردید در همین زمان شاهد سوق‌ پیداکردن بسیاری از هنرمندان صاحب‌سبک به سوی طراحی کاشی هستیم. روشهای بسیار پیچیده تولید کاشی در واقع تضمین بر تولید کاشی‌های یکدست و یکجور بود از ابتدای سال ۱۹۸۰ علاقه مردم و طراحان به کاشی‌های قدیمی نیز بیشتر شده‌بود. نمونه بارز این روند خلق مجدد طرح‌های قدیمی نظیر سبک ویکتوریایی و هنر مدرن است. پیامد این حرکت فعالیت کارگاه‌های متعدد کاشی‌سازی و ظهور نسل…………………………..

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه در پایان نامه دات کام : تنها , ۹۹۰۰ تومان

 

 

 

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “کاشی و هنر کاشی کاری”