فروشگاه

بررسی خرپاهای پیش‌ ساخته ماشینی در شرکت فولاد سازه خزر

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 2033

قیمت : تومان15,000

توضیحات

بررسی خرپاهای پیش‌ ساخته ماشینی در شرکت فولاد سازه خزر

-۱- اهمیت و جایگاه خرپاهای پیش ساخته
در صنعت ساختمان ایران نزدیک به ۸۰ درصد از سقف‌ها و یا کف‌های ساختمان از خرپا – بلوک ساخته می‌شود. سرعت بالا، هزینه کم و صرفه‌جویی‌های اقتصادی این روش سبب می‌شود که بسیاری از سازندگان ساختمان‌های مسکونی و اداری از این روش استقبال نمایند

با توجه به رشد سالانه حدود ۹ درصد صنعت ساختمان‌سازی در کشور، نیاز به تولید انبوه خرپا با کیفیت بالا و با توجیه اقتصادی، رعایت استانداردهای مورد نیاز و قابلیت اعتماد بالا نیاز است. بنابراین ساخت خرپا در محل ساختمان‌سازی به صورت دستی نه تنها نمی‌تواند حجم مورد نیاز تقاضا را تامین نماید، بلکه از نظر اقتصادی و قابلیت اعتماد توجیه ندارد. راه‌کار مناسب برای دستیابی به این اهداف، تولید خرپاهای پیش‌ساخته در کارخانجات مجهز و تخصصی خارج از محل ساختمان به صورت مکانیزه می‌باشد.

در حال حاضر در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای صنعتی، شرکتهای زیادی تامین کننده سازه‌های فولادی به ویژه خرپاهای پیش‌ساخته فولادی مورد نیاز ساختمانها و بناهای بزرگ نظیر ورزشگاه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ هستند. به عنوان نمونه فهرست تعدادی از این شرکتها در جدول زیر ارائه شده است.

بنابراین سازندگان ساختمان‌ها به ویژه انبوه‌سازان با خرید خرپاهای آماده از سازندگان معتبر (که محصولات آنها از سطح کیفیتی بالا و یکنواختی برخوردارند)، نه تنها هزینه کمتری در کل می‌پردازند بلکه از نظر سرعت تولید و قابلیت اعتماد، مزیتهای بیشتری را بدست می‌آورند.

 

۴۰صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۴ منابع دارد بهمراه عکس ها قیمت ۱۵۰۰۰ تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام کلیه کارهای تحقیقاتی و پایان نامه در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

 

بررسی خرپاهای پیش‌ساخته ماشینی
در شرکت فولاد سازه خزر
فهرست مطالب
فصل ۱ مقدمه
۱-۱- اهمیت و جایگاه خرپاهای پیش ساخته
۱-۲- معرفی خرپاهای پیش ساخته فولادی
۱-۳- اجزای اصلی خرپا
۱-۴- مواد اولیه فلزی
۱-۵- فرآیند تولید خرپا
۱-۶- اثر کار سرد بر خواص مکانیکی خرپا
۱-۷- مزیت‌ها و محدودیتهای استفاده از خرپاهای ماشینی در صنعت ساختمان
۱-۸- عوامل موثر بر خواص مکانیکی و کیفیت فولادهای مورد استفاده
۱-۹- معرفی چند شرکت بین المللی تولید کننده خرپاهای پیش ساخته فلزی
۱-۹-۱- شرکت DEACERO
1-9-2- شرکت Quincy Joist
1-10- تعریف واژه‌ها و اصطلاحات

فصل ۲ استانداردهای مورد نیاز خرپاهای ماشینی
۲-۱- استاندارد خرپاهای ماشینی در کشور آمریکا
۲-۲- استانداردهای مورد نیاز خرپاهای ماشینی در ایران
۲-۲-۱- آشنایی با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
۲-۲-۲- استانداردهای موجود در ایران برای خرپا
۲-۲-۳- فولاد مورد استفاده در ساخت خرپا (استاندارد ۲۹۰۹)
۲-۲-۴- شکل پذیری فولاد
۲-۲-۵- میلگردهای عرضی
۲-۲-۶- جوشکاری
۲-۲-۷- محدودیتها و نیازمندیهای خرپا از نظر ابعادی و وضعیت ظاهری
۲-۲-۸- ویژگی‌ها و مشخصات خرپا پیش ساخته (معمولی) (استاندارد ۲۹۰۹)
فصل ۳ بررسی خواص مکانیکی میل‌گردهای خام و نورد شده در شرکت فولادسازه خزر
مراجع

 

 

-۲- معرفی خرپاهای پیش ساخته فولادی
طبق استاندارد ملی ۲۹۰۹ ایران، خرپا قطعه‌ای ساخته شده از فولاد و بتن است که با قرارگیری بلوک‌ها در روی آن به عنوان قالب، با بتن پوششی (در جای ریخته شده) مقطع مرکب T شکل مناسبی را تشکیل می‌دهند.

خرپاها در سه مرحله، تحت بارگذاری قرار می‌گیرند. در مرحله اول بار ناشی از حمل و نقل را تحمل می‌کنند، در مرحله دوم بار ناشی از اجزاء بتن ریزی سقف، که وزن مرده سقف (وزن خرپا، بلوک و بتن درجا) و بارهای در حین اجراء در حد فاصل تکیه‌گاه‌های اصلی به خرپا است را تحمل می‌کنند و در مرحله سوم تحمل بار برآیند حاصل از بارهای مرده و زنده پس از عمل آوری بتن پوششی و کسب مقاومت کافی می‌باشد، که در اینجا نیز به عنوان عضو خمشی سقف عمل می‌کند.

برای پر کردن فضای خالی بین خرپاها از قالبهای ثابت مانند بلوکهای سبک، پلی استایرن، طاق ضربی با بتن رویه یا هر پر کننده مناسب دیگر استفاده می‌گردد.

شکل ۱-۱- بتن پوششی در سقف خرپا بلوک
خرپا پیش ساخته فولادی، شبکه پیش ساخته‌ای از آرماتورهای کششی و عرضی و میلگرد اتصال بالایی است که به شکل خرپا به همدیگر جوش شده و ایستایی لازم را برای حمل و اجرا تامین می‌کند و تولید آن به صورت ماشینی انجام می‌پذیرد. از این خرپا برای ایجاد سقف، راهرو، کف سالنها و حتی سطوح شیب‌دار در ساختمانها ……………….
………………….

 

-۳- اجزای اصلی خرپا
خرپاهای پیش ساخته خرپایی از میله‌های فولادی و پاشنه بتنی تشکیل شدند. خرپاهای بدون پاشنه بتنی موسوم به خرپا هستند که توسط دست یا ماشین ساخته می‌شوند. خرپاها دارای چهار عضو زیر می‌باشند:

• عضو کششی
• میلگردهای عرضی
• میلگرد بالایی
• بتن پاشنه

مهمترین اجزاء خرپا میل‌گرد کششی (پایین) و میل‌گرد زیگزاک آن می‌باشد. اتصال اعضای خرپا معمولاً توسط جوش مقاومتی (نقطه‌ای) و جوش با قوس الکتریک انجام می‌پذیرد که میلگردهای عرضی به میلگردهای بالایی و کششی متصل …………………….

 

-۲- استانداردهای مورد نیاز خرپاهای ماشینی در ایران
۲-۲-۱- آشنایی با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به موجب قانون، تنها مرجع رسمی کشور است که عهده دار وظیفه تعیین، تدوین و نشر استانداردهای ملی (رسمی) می‌باشد. این مؤسسه از اعضای اصلی سازمان بین المللی استاندارد می‌باشد که در تدوین استانداردهای ملی ضمن توجه به شرایط کلی و نیازمندی‌های خاص کشور، از آخرین پیشرفته‌ای علمی، فنی و صنعتی جهان و استانداردهای بین المللی استفاده می‌نماید

مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می‌تواند با رعایت موازین پیش‌بینی شده در قانون به منظور حمایت از مصرف کنندگان، حفظ سلامت و ایمنی فردی و عمومی، حصول اطمینان از کیفیت محصولات و ملاحظات زیست محیطی و اقتصادی، اجرای بعضی از استانداردها را با تصویب شورای عالی استاندارد اجباری نماید. مؤسسه می‌تواند به منظور حفظ بازارهای بین المللی برای محصولات کشور، اجرای استاندارد کالاهای صادراتی و درجه بندی آنرا اجباری نماید

همچنین به منظور اطمینان بخشیدن به استفاده کنندگان از خدمات سازمانها و مؤسسات فعال در زمینه مشاوره، آموزش، بازرسی، ممیزی و گواهی کنندگان سیستم‌های مدیریت کیفیت و مدیریت زیست محیطی، آزمایشگاه‌ها و کالیبره کنندگان وسایل سنجش، مؤسسه استاندارد این گونه سازمانها و مؤسسات را بر اساس ضوابط نظام تأیید صلاحیت ایران مورد ارزیابی قرار داده و در صورت احراز شرایط لازم، گواهینامه تأیید صلاحیت به آنها اعطا نموده و بر عملکرد آنها نظارت می‌نماید. ترویج سیستم بین المللی یکاها، کالیبراسیون وسایل سنجش تعیین عیار فلزات گرانبها و انجام تحقیقات کاربردی برای ارتقای سطح استانداردهای ملی از دیگر وظایف این مؤسسه می‌باشد
۲-۲-۲- استانداردهای موجود در ایران برای خرپا
در ایران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور طی دو نشریه، استانداردهای مورد نیاز خرپاهای فولادی را تدوین نموده است

•نشریه ۸۲ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاونت امور فنی، ویرایش سال ۱۳۸۵
•نشریه ۹۴ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی …………….
…………………………………

 

 

• شکل مقطع
گرد بودن مقطع میل‌گرد علاوه بر تسهیل امر نورد باعث صرفه‌جویی در مصرف دوز نیز می‌شود, گرچه گرد بودن مقطع میلگرد ایده‌آل است اما حداکثر اختلاف قطر بیشتر و کمتر تا ۵/۰ میلیمتر قابل قبول است, علاوه بر شکل مقطع که حتی الامکان بایستی گرد باشد, تفاوت قطر میلگرد در مقاطع مختلف در طول کلاف نیز بایستی یکنواخت باشد. این تفاوت حداکثر تا ۴/۰ میلیمتر…………………

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه در پایان نامه دات کام : تنها , ۱۵۰۰۰ تومان

 

 

 

 

 

 

 

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “بررسی خرپاهای پیش‌ ساخته ماشینی در شرکت فولاد سازه خزر”

یازده + 18 =