فروشگاه

کاربرد بتن اسفنجی و مواد کامپوزیت در عایقکاری حرارتی در ساختمانهای مدرن

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 2044

قیمت : تومان8,500

توضیحات

۱-چکیده:
از محصولات بتنی هستند که دارای یک ترکیب خاص از خاصیت گرمایی مانند ضریب هدایت گرمایی پایین و اینرسی گرمایی بالا می‌باشد. بلوکهای ساختمانی AAC یک عایق حرارتی در میان دیوار ایجاد می‌کند و بلوکهای حرارتی AAC یک عایق حرارتی برای پشت‌بام می‌باشد بخاطر اینکه این مواد عایق حرارتی خوبی هستند میزان اتلاف گرما و سرما را بطور چشمگیری کاهش می‌دهند و زندگی راحتی را فراهم می‌کنند کاهش اتلاف انرژی بوسیله کاهش انرژی رد و بدل شده انجام می‌گیرد.
مواد کامپوزیتی از ساختار بنیانی ساخته می‌شوند(پلاستیک سختی‌ناپذیر یا پلیمر قابل ارتجاع) که با توجه به کارآیی بالای آنها و ترکیبات مسلح شده با مصنوعات کربن یا تارهای آرمید در مراکز مهم صنعتی مانند هوانوردی، دارویی، ساختمانی، ورزشی، سرگرمی و…. استفاده می‌گردند مواد کامپوزیتی در بهبود عایقهای حرارتی و صوتی نقش مهمی را ایفا می‌کنند در ساختمانهای تجاری و در مناطق زلزله‌خیز با خاصیت جذب انرژی بالا کاربرد فراوانی دارند دوام، مقاومت در برابر خستگی، عایق حرارتی و صوتی و الکتریکی، از ویژگیهای عمده این مواد می باشد.

۲۲صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۶ منابع  دارد قیمت ۸۵۰۰ تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام کلیه کارهای تحقیقاتی و پایان نامه در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

 

فهرست

۱-چکیده
۲-مقدمه
۳-بتن اسفنجی اتوکلاو(AAC) 5
3-1-فرآیند اتوکلاو به محصول مقاومت و استحکام می‌دهد
۳-۲-بلوکهای ساختمانی AAC 5
3-3-ویژگی محصول
۳-۳-۱-وزن سبک
۳-۳-۲-فرآورده‌های حرارتی

۳-۳-۲-۱-عایق حرارتی
۳-۳-۲-۲-اینرسی حرارتی
۳-۳-۳-مقاومت در برابر آتش
۴-بلوکهای حرارتی AAC 7
4-1-آینده روشن
۴-۲-مواد کامپوزیت
۴-۳-ساختار مواد کامپوزیت
۴-۴-خواص مواد کامپوزیت
۴-۵-مواد کامپوزیت در ساختمان
۵-نتایج
۶-تصاویر
۷-منابع

 

 

۲-مقدمه:
امروزه با پیشرفت فن‌آوری و توسعه علم ودانش و شیوه‌های نوین در صنعت نیاز جوامع را برآن می‌سازد که با بکارگیری راهکارها و شیوه‌های جدید در صنعت که دارای نوآوری کارآیی بالا، قیمت ارزان و بازدهی مناسب می‌باشند از مصرف بیش از اندازه مواد وانرژی و سرمایه جلوگیری نماید.
از طرفی دیگر باید با پذیرفته‌ شدن عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی شیوه‌های جدید صنعتی داخل ایران شده و در مقایسه شیوه‌های نیمه سنتی و قدیمی ایران گوی سبقت را می‌رباید.
یکی از مهترین مشکلات در جهان جلوگیری ازاتلاف انرژی می‌باشد در صنعت ساختمان‌سازی عایقکاری حرارتی مناسب یکی از راههای جلوگیری از اتلاف انرژی می‌باشد.
مقدار زیاد انرژی در ساختمانها بدلیل نداشتن عایق حرارتی مناسب از بین می‌رود در این مقاله یک محصول جدید در عایقکاری حرارتی و استفاده از مواد کامپوزیت در صنعت ساختمان که یکی از موارد کاربرد آن در عایقکاری حرارتی می‌باشد مورد بحث قرار می‌گیرد.
تغییر در دمای محیط تأثیری بسزا در راحتی ساکنان ساختمان دارد در نتیجه برای بدست آوردن آرامش سیستمهای سرمایه و گرمایی برای ساختمان ضروری می‌باشد که این سیستمها انرژی زیادی را مصرف می‌کنند عناصر ساختمانی با عایقهای حرارتی، کاهش‌دهنده تأثیر دمایی محیط می‌باشند که منجر به کاهش مصرف انرژی می‌شوند مصالح ساختمانی که برای نگهداری انرژی بکار می‌روند باید دارای خاصیتهای زیر باشند:
۱ـ عایق حرارتی بالا
۲ـ اینرسی گرمایی بالا
۳ـ وزن سبک
بقیه خواص مطلوب آن عبارتند از:
۱ـ مقاومت در برابر آتش
۲ـ عایق صوتی
۳ـ مقاومت در برابر رطوبت

۳-بتن اسفنجی اتوکلاو(AAC):
AAC یک مصالح ساختمانی مهندسی با کیفیت که یک ترکیب ویژه از مقاومت، وزن سبک، عایق صوتی و حرارتی مقاوم در برابر آتش و مقاوم در برابر نفوذ آب و کارآیی خوب می‌باشد.
AAC ساخته شده از مصالحی مانند سیمان، خاکستر حاصل از سوختن گیاهان، آهک، هوازا(ماده‌ای که به بتن اضافه می‌شود تا توزیع حبابهای هوا را در بتن یکنواختن نماید)وآب .
سازه با بافت حفره‌ای وزن محصول را سبک، مقاوم در برابر آتش می‌کند و یک ماده با خاصیت عایق حرارتی و صوتی خوب می‌باشد.

۳-۱-فرآیند اتوکلاو به محصول مقاومت و استحکام می‌دهد:
محصولات AAC
ــ بلوکهای ساختمانی AAC.
ــ بلوکهای حرارتی AAC.
بلوکهای ساختمانی AAC یک عایق حرارتی در میان دیوارها فراهم می‌کنند و بلوکهای حرارتی AAC یک عایق حرارتی در بام فراهم می‌کنند.

۳-۲-بلوکهای ساختمانی AAC:
بلوکهای ساختمانیAACساخته شده مورد تأیید IS 2185 در حوزه چگالیkg/Cu M 600ـ۵۵۱ با حداقل مقاومت فشاری N/sq3 می‌باشد.
بلوکهای ساختمانی AAC با ضخامتهای ۷۵ تا ۲۳۰ بااندازه سطح mm 200 600 قابل دسترس هستند.
بلوکهای ساختمانی AAC برای تمام دیوارهای داخلی و خارجی و با بار تحمیلی یا بدون بار تحمیلی در تمام انواع ساختمانها مانند ساختمان‌های مسکونی، تجاری، صنعتی مدارس و بیمارستانها بکار می‌رود.

۳-۳-ویژگی محصول:
۳-۳-۱-وزن سبک:
ساختار تخلخلی منحصر به فرد که در طی فرآیند هوادهی شکل داده می‌شوند حصول را بی‌نهایت سبک می‌کنند. چگالی پایین آجر رسی و بتن معمولی.
بخاطر همین وزن سبک مقدار کل گرمایی که بوسیله AAC جذب می‌شود کم می‌باشد……….

 

 

۵-نتایج:
نتایج زیر از مطالعه بر روی دو ساختمان یکجور حرارتیAAC و بدون بلوک حرارتیAAC که روی دال بتن قرار گرفته بود نشان داده شده است.
دمای قسمت داخلی بام برای بام پوشیده شده با بلوکهای حرارتی AAC تا نیمه شب در مقایسه با بام غیر پوشیده شده با بلوک حرارتی AAC کاملاً پایین بود.
دمای داخل بام تقریباً در طول روز در داخل اتاق با سقف پوشیده شده از بلوکهای حرارتی AAC ثابت می‌باشد.
موارد استفاده از کامپوزیت‌ها در جهان روز به روز در حال افزایش می‌باشد نوآوری بهترین راه برای شرکتی برای جذب مشتری و مقابله با محدودیتهای ………………..

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه در پایان نامه دات کام : تنها , ۸۵۰۰ تومان

 

 

 

……………………

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “کاربرد بتن اسفنجی و مواد کامپوزیت در عایقکاری حرارتی در ساختمانهای مدرن”

هفده − هفده =