فروشگاه

توسعه روستایی و کارآفرینی روستایی در آمریکا

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 1373

قیمت : تومان5,000

توضیحات

توسعه روستایی و کارآفرینی روستایی در آمریکا

 

آمریکا همچنان از نظر سطح فعالیتهای کارآفرینی در جهان پیشتاز است. این کشور در میان ۳۷ کشوری که در پروژه دیدبانی جهانی کارآفرینی در سال ۲۰۰۲ بررسی شده‌اند، رتبه یازدهم را از نظر سطح فعالیت کارآفرینی به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۰۲ نسبت به سال ۱۹۹۸ سطح فعالیت کارآفرینی در آمریکا ۵۰ درصد افزایش داشته است. سطح فعالیتهای کارآفرینی با درصد جمعیت در مناطق مختلف نسبت مستقیم دارد. در آمریکا جمعیت روستاها نسبت به شهرها کمتر است و به همین خاطر کارآفرینی در آمریکا عمدتاً پدیده‌ای شهری است و تاثیر آن در رشد اقتصادی شهرها به‌مراتب بیش از روستاهاست

 

 

۳۵صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۶ منابع دارد قیمت ۵۰۰۰ تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال،مقاله و پایان نامه در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

 

 

توجه :این تحقیق در مورد کار آفرینی شغل خاصی نیست در مورد خود مقوله کارآفرینی در آمریکا ست

تحقیق‌ حاضر در مورد کارآفرینی‌ کودکان‌ در امریکا اجرا شده‌ است‌. وضعیت‌ به‌ گونه‌یی‌ بود که‌ کودکان‌ امریکایی‌ با دیدن‌ پدران‌ خویش‌ به‌ این‌ نتیجه‌ رسیده‌ اند که‌ نظام‌ کارگری‌ و کارفرمایی‌ باعث‌ ایجاد فشار عظیمی‌ بر روی‌ آنها خواهد شد در واقع‌ پیروی‌ از یک‌ شخص‌ و یک‌ رئیس‌ باعث‌ از بین‌ رفتن‌ نیروی‌ خلاقیت‌ و ابتکار در انسان‌ می‌شود. آنها به‌ وضوح‌ می‌دیدند که‌ پدرانشان‌ صرفا مطیع‌ و فرمانبردار هستند و نیروی‌ ایده‌زایی‌ و خلاقیت‌ در اثر این‌ دستورات‌ یکجانبه‌ از طرف‌ کارفرما از میان‌ رفته‌ است‌. در واقع‌ این‌ فرزندان‌ علی‌رغم‌ سن‌ پایین‌ نوعی‌ دموکراسی‌ سازمانی‌ و سلسله‌ مراتب‌ از پیش‌ تعیین‌ شده‌ و معین‌ را درک‌ می‌کردند و این‌ فرآیند به‌ خوبی‌ برای‌ آنها قابل‌ لمس‌ بود. از طرف‌ دیگر آنها به‌ خوبی‌ دانستند که‌ احساسات‌ آنان‌، تفکر آنان‌، رسالت‌ وجودی‌ و استراتژی‌ آنها با پدران‌ خویش‌ متفاوت‌ است‌. آنها دیگر نه‌ می‌توانستند و نه‌ می‌خواستند که‌ مطیع‌ یک‌ شخص‌ باشند. دیگر برای‌ این‌ فرزندان‌ جوان‌ ‌اسیر قیود سازمانی‌ شدن‌ و در بند تصمیمات‌ از پیش‌ تعیین‌ شده‌ امری‌ نامتجانس‌ و ناملموس‌ با ویژگی‌های‌ شخصیتی‌ آنها بود.

شخصیت‌ کودکان‌ امروز شخصیتی‌ بود مبتنی‌ بر روحیاتی‌ خلاق‌، نوآور و به‌ عبارتی‌ دیگر کارآفرین‌، اینها ویژگی‌هایی‌ بود که‌ حداقل‌ به‌ صورت‌ بالقوه‌ در شخصیت‌ کودکان‌ امروز و بزرگان‌ فردا قرار دارد. آنها دیگر نمی‌توانستند و نمی‌توانند و نخواهند توانست‌ که‌ سایه‌ یک‌ رهبر را بالای‌ سر خود احساس‌ نمایند. آنها خود می‌خواهند رئیس‌ خود باشند، کارشان‌ را خود ایجاد نمایند، طرحشان‌ را خود پیاده‌ کنند و به‌ عبارت‌ بهتر یک‌ کارآفرین‌ موفق‌ باشند. در این‌ راستا و در جهت‌ اجرای‌ چنین‌ تفکراتی‌ و به‌ کارگیری‌ چنین‌ خصوصیات‌ سودمندی‌ یک‌ تحقیق‌ و مطالعه‌ میدانی‌ در امریکا اجرا شد. در واقع‌ این‌ تحقیق‌ در فضایی‌ در امریکا فراهم‌ می‌شد که‌ افراد بتوانند به‌ طریق‌ اجرایی‌ و کاربردی‌ این‌ خصوصیات‌ بالقوه‌ خویش‌ را به‌ عرصه‌ حضور رسانند. لذا

 

برنامه  یی با عنوان Minisocieaty   یا جامعه کوچک  در برخی  مدارس‌ آمریکا اجرا شد. هدف‌ این‌ برنامه‌ آموزش‌ کارآفرینی‌ به‌ لحاظ‌ عملی‌ و جنبه‌ اجرایی‌ آن‌ برای‌ کودکان‌ بین  8 تا ۱۶  سال بود .   به‌ طور عمده‌ اهداف‌ این‌ پروژه‌ را می‌توان‌ در سه‌ قالب‌ زیر عنوان‌ نمود:

۱٫ تدارک‌ و آماده‌سازی‌ کودکان‌ در بهره‌برداری‌ از فرصت‌های‌ محیطی‌ و زمینه‌های‌ کارآفرینی‌.

۲٫ آموزش‌ مفاهیم‌ کارآفرینی‌ از جنبه‌ عملی‌.

۳٫ ترکیب‌ و ادغام‌ مباحث‌ کارآفرینی‌ با دیگر موضوعاتی‌ نظیر: ریاضیات‌، علوم‌ اجتماعی‌، حل‌ مساله‌، یادگیری‌ گروهی‌ و تفکر در شرایط‌ بحرانی‌.

اما محور جنبه‌های‌ عملی‌ این‌ پروژه‌ بدین‌ صورت‌ بود که‌………………….

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق لینک دانلود این پروژه فعال خواهد شد.

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه درپایان نامه دات کام : تنها , ۵۰۰۰ تومان

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “توسعه روستایی و کارآفرینی روستایی در آمریکا”

5 × 3 =