فروشگاه

توضیحات

چکیده
امروزه در رقابت های بازاریابی افرادی وجود دارند که هنگام پرزنت، با مهارت خاصی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و با قدرت کلام خود خیلی زود شنونده را تحت تاثیر قرار می دهند. این رفتار یک رفتار ماهرانه اجتماعی است که باعث می شود دیگران آنها را افرادی موفق و با کفایت تلقی کنند. بخشی از این رفتارها کلامی و بخشی دیگر غیر کلامی هستند. متاسفانه اکثر پرزنتورها به ارتباط کلامی و قدرت بیان، بیشتر از ارتباط غیر کلامی اهمیت می دهند. این در حالی است که در یک تعامل دو نفره، ۳۳ درصد از معانی و مفاهیم از طریق روش های کلامی و ۶۶ در صد آن از طریق روش های غیر کلامی رد و بدل می شود. در واقع بعضی از رفتار ها که کارکرد ارتباطی دارند (مثل ژست ها، لبخند زدن، حرکات سر و…) به رفتارهای غیر کلامی معروفند.
یک پرزنتور باید یاد بگیرد چگونه با ارتباط غیر کلامی و فیزیکی خود در جهت نافذتر کردن کلام خود استفاده کند. به طور مثال اگر در هنگام پرزنت بخواهد چند نکته را برای طرف مقابل به شکل تاکیدی بیان کند، بهتر است روی هر کدام از کلمات کلیدی تن صدای خود را بالا ببرد و سپس کمی مکث کند تا مخاطب آنها را به ذهن بسپارد. در این نوشتار ضمن بررسی کاربرد ارتباط غیر کلامی در بازاریابی به انواع کارکرد های بدنی در این مهارت اشاره گردیده و مطالب به روش توصیفی و کتابخانه ای در سه فصل گرد آوری شده است.

کلید واژه:رفتارغیر کلامی،اجتماعی،پرزنت،بازاریابی،کلامی،بدنی، فیزیکی، ژست

 

 40صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۴ منابع وپاورقی دارد قیمت ۱۵۰۰۰ تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 

فهرست مطالب تحقیق فوق العاده جامع و کامل رفتارهای کلامی و ارتباطی در بازاریابی
عنوان صفحه

چکیده ۱
مقدمه ۲
فصل اول-کلیات ارتباط غیر کلامی ۳
بازاریابی : ۳
ارتباط غیر کلامی چیست ؟ ۳
نظریه بردویسل در تصدیق نقش حساس ارتباط غیر کلامی: ۴
بازار پرازدحام و پیچیده امروزی وعدم کاربرد مهارت‌های غیرکلامی ۴
فصل دوم-ویژگی های بازاریابی مبتنی برعمل (O B M) 5
مهارت‌های غیرکلامی (زبان بدن) فروشنده و مشتری: ۵
ارتباط غیر کلامی ۵
انواع ارتباطات انسانی: ۵
ارتباطات غیرکلامی ۵
انواع ارتباطات غیر کلامی ۶
جنبه های رفتار غیر کلامی با کارکرد ارتباطی ۷
مناطق مجاورت رفتار غیر کلامی ۸
زبان بدن فروشنده ۹
کاربرد تکنیکهای ارتباط غیر کلامی در هنگام “پرزنت” ۹
حالات بیرونی: ۱۰
حالات سر و صورت: ۱۱
قدرت لبخند در فروش ۱۱
علایم چشم در رفتارهای ارتباطی ۱۲
لحن کلامی ۱۳
ویژگی شخصیتی و بلندای صدا ۱۳
نشانه ها یا راهنمایی های بیانی ۱۴
رفتار آوایی ۱۵
عناصر زبان آوایی ۱۵
اطلاعات در راهنماهای بیانی ۱۶
نشانه های آوایی مبنای سلوک وشخصیت ۱۷
نشانگرهای مربوط به پایگاه اجتماعی ۱۹
بلندی یا شدت صدا ۱۹
تعداد کلمات ادا شده دریک زمان معین یا ضریب سخنگویی ۲۱
تأثیر ضریب سخنگویی پاسخ ها وواکنش های مخاطبان ۲۲
دانگ یا گام ۲۴
کیفیت صدا وتأثیر آن براثربخشی ارتباطی ۲۵
موارد ناخوشایند کیفیت صدا ۲۶
۱-ناخوشی های مربوط به بینی یا سخن گفتن تودماغی. ۲۶
۲-بینی گرفتگی : ۲۶
۳-گرفتگی صدا: ۲۶
۴- خشونت ۲۶
۵- نفس زنی: ۲۷
فواید رفتارهای غیر کلامی ۲۸
تاثیری زبان بدن فروشنده ۲۸
تشخیص درست زبان بدن مشتری ۲۹
توجیه فروشندگان در مهارت‌های زبان بدن ۳۱
تفاوت بین فروشنده سطح یک و فروشنده معمولی ۳۲
قصل سوم-نتیجه ۳۳
منابع ۳۵

 

مقدمه
در دنیایی که بیش از ۷۵ درصد وقت خود را صرف ارتباط با دیگران می کنیم و ابزار های تکنولوژی هر روز ارتباطات را وسیع تر و فرصت های آن را افزایش می دهند مهارت برقراری ارتباطات اثر بخش پیش برنده و تعیین کننده ی سطح زندگی ماست. آیا درک اهمیت ارتباطات تنها به وسیله ی ابزارهای ساده و ابتدایی به ما هدیه شده است؟ آیا ارتباط کلامی تنها راه برقراری ارتباط فی مابین است؟
نخستین برخورد و نخستین تاثیری که برمردم می گذارید بسیار اهمیت دارد. بد نیست بدانید که کلام ۷درصد ، لحن و طنین ۳۸درصد و حرکات ( که ارتباطات غیرکلامی در آن دخیل هستند ) ۵۵ درصد اطلاعات را منتقل می کنند . با این توضیح نیازی به گفتن نیست که آشنایی با انواع ارتباطات غیر کلامی، یک ضرورت تردید ناپذیر است و سلطه بر تفسیر و تعبیر آنها، به صاحبان این مهارت، کمک خواهد کرد تا در ارتباطات خود با دیگران، از یکسو هنرمندانه ‎تر رفتار کنند و از سوی دیگر، مقاصد آشکار و پنهان دیگران را بهتر دریابند و با بهره ‎برداری از این مهارت، بهتر پاسخ دهند و عکس العمل نشان دهند.
برای کمی بهتر شدن چه برنامه ای می توان داشت؟ارتباطات غیر کلامی، یک مهارت اکتسابی است پس بایدتصمیم گرفت و برای برقراری ارتباطی موثرتر و موفقیت بیشتر روش درست را انتخاب نمود تا اثرگذاری رفتار و قدرت متقاعد سازی و همراه ساختن دیگران را در خود متحول کنیم.

 

 

 

 

 

فصل اول-کلیات ارتباط غیر کلامی
بازاریابی :
فعالیتی است که طی آن نیازها و خواسته های تأمین نشده مشتریان، تعیین می شوند . بازاریابی هنر درک نیازهای مشتری و ارائه راهکارهایی برای تامین رضایت او، ایجاد درآمد برای تولید کنندگان و کسب بازده مطلوب برای سرمایه گذاران است.برتری در بازار فقط با تامین رضایت مشتری، با ابداع و نوآوری و ارائه کیفیت و خدمات برتر به دست می آید.
مشخص نمودن بازار هدف اولین گامی است که در این زمینه بر می دارد. شناخت نوع تجارت، رقبا و مصرف کننده هدف کمک زیادی می نماید. بازاریابی هدفمند برخلاف بازاریابی است که امروزه در کشور ما متداول است. معمولا روش بازاریابان ما بدین ترتیب می باشد که ابتدا یک بانک اطلاعاتی را تهیه می کنند و سپس با استفاده از این بانک اطلاعاتی (که عموما بصورت فکس یا تلفن می باشد) بصورت مداوم با تماس و یا ارسال فکس سعی در زیاد کردن مشتریان خود دارند.
ارتباط غیر کلامی چیست ؟
انسان‌ها ممکن است بتوانند نیت واقعی خود را پشت سخنانشان مخفی کنند، اما حرکات و رفتار آنان به ضمیر ناخودآگاه‌شان وابسته است که می‌توان آن را ترجمه کرد.
لوروهاچسن ۱۹۷۲، به تمایزات دو گانه اشاره دارند شامل:کلامی و غیر کلامی، صوتی و غیر صوتی.صوتی شامل تمامی جنبه های گفتار، یعنی زبان و ابزارهای کلامی همراه آن است مثلاً تن صدا، سرعت و تکیه صدا و…در حالیکه رفتار غیر صوتی (غیر کلامی) به سایر فعالیتهایی گفته می شود که کارکرد ارتباطی دارند مثل حالتهای چهره، ژست ها و حرکات بدنی منظور لوروهاچسن از رفتار کلامی، فقط کلمات یا زبان است، در حالیکه رفتارهای غیر کلامی شامل رفتارهای صوتی و غیر صوتی هستند
مانند حرکات بدنی و صورت و سر.
نکته: پیش از آنکه لب به سخن بگشاییم، ظاهر ما اطلاعات زیادی را درباره سن، جنس، شغل، پایگاه (وقتی لباس خاصی بر تن داریم) و شخصیت در اختیار طرف مقابل می گذارد.
نظریه بردویسل در تصدیق نقش حساس ارتباط غیر کلامی:
«هر شخص عادی عملا روزانه ۱۰ تا ۱۱ دقیقه صحبت می کند و هر جمله او به طور متوسط ۵/۲ ثانیه طول می کشد »او تخمین می زند در یک برخورد دو نفره معمولی ۳/۱ معانی اجتماعی از طریق مؤلفه های کلامی و ۳/۲ مابقی از طریق کانالهای غیر کلامی منتقل می شوند. پس بخش اعظمی از اطلاعات از طریق کانال غیر کلامی رد و بدل می شود.
بازار پرازدحام و پیچیده امروزی وعدم کاربرد مهارت‌های غیرکلامی
برای انجام یک فروش خوب، ممکن است کالای شما قیمت مناسب، کیفیت عالی، زمان تحویل سریع، خدمات پس از فروش، شرایط مناسب پرداخت و بسیاری از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در فروش را داشته باشد. حتی فروشنده دقیقا بتواند تیپ شخصیتی مشتریان را به خوبی تشخیص دهد. چه بسا فروشنده در رعایت اصول مشتری‌مداری نیز……………………………..

زبان بدن فروشنده
بنابر آنچه گفتهشد می توان اعتقاد داشت که، یک بازاریاب و فروشنده حرفه‌ای، باید در درک زبان بدن و رفتار مشتری تبحر داشته باشد؛ چرا که تاثیر مهارت‌های غیرکلامی (زبان بدن) پنج برابر بیشتر از مهارت‌های کلامی است.
فروشندگان بدون آگاهی از مهارت‌های غیرکلامی نمی‌توانند یک ارتباط اثربخش با مشتریان برقرار کنند، ولی متاسفانه اکثر فروشندگان با مهارت‌های غیرکلامی آشنا نیستند یا آن را جدی نمی‌گیرند. آگاهی از مهارت‌های غیرکلامی، نقش مهم و موثری در برقراری یک ارتباط اثربخش دارد.
فروشنده‌ای که در هنر تشخیص زبان بدن مهارت پیدا کند، بدون شک جزو فروشندگان سطح یک قرار می‌گیرد. با یادگیری مهارت‌های غیرکلامی، با مشتریان خود بسیار موث………………………..
بازاریاب‌ها و فروشنده‌ها باید بتوانند قضاوت صحیح و درستی از زبان غیرکلامی مشتریان خود داشته باشند. پس از یادگیری مهارت‌های غیرکلامی، متوجه خواهید شد که تنها بر صحبت‌های مشتری نباید تکیه کرد و براساس آن نتیجه گرفت. مشتری نیز همین‌گونه است و صحبت‌های فروشنده را با حرکات بدن او مطابقت می‌دهد .
کاربرد تکنیکهای ارتباط غیر کلامی در هنگام “پرزنت”
شاید در اطراف شما نتورکرهای زیادی وجود دارند که در هنگام پرزنت، با مهارت خاصی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و با قدرت کلام خود خیلی زود شنونده را تحت تاثیر قرار می دهند. این رفتار یک رفتار ماهرانه اجتماعی است که باعث می شود دیگران آنها را افرادی موفق و با کفایت تلقی کنند. بخشی از این رفتارها کلامی و……………………….

 

منابع
…………..
۱٫ صادقی ابوالفضل ،مهارت‌های غیرکلامی (زبان بدن) فروشنده و مشتری ، دنیای اقتصاد، یکشنبه دوازدهم خرداد ۱۳۹۲
۲٫ محمود وحدت، ارتباط غیر کلامی درمذاکرات تجاری، بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰- http://businessplan.blogfa.com/post-215.aspx
3. محمود وحدت، ارتباط غیر کلامی درمذاکرات تجاری، بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰- http://businessplan.blogfa.com/post-215.aspx
4. رضا بیابانی بدربانی…………………..

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پایان نامه : تنها , ۱۵۰۰۰تومان

 

 

 

 

 

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “رفتارهای کلامی و ارتباطی در بازاریابی”

سه × دو =