فروشگاه

بررسی رابطه بین توانمند سازی و کارافرینی در میان کارشناسان ورزشی شهرداری تهران

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 620

قیمت : تومان7,500

توضیحات

بررسی رابطه بین توانمند سازی و کارافرینی  در میان کارشناسان ورزشی شهرداری تهران

 ورزش علاوه بر تندرستی ونشاط بر بهره وری ملی و رونق اقتصادی کشور تاثیر مثبت دارد و سرمایه گذاری در تولید محصولات وخدمات ورزشی از یک سو اشتغال ایجاد می کند واز سوی دیگر بر تولید ناخالص ملی می افزاید(سند تفضیلی نظام جامع تربیت بدنی و ورزش کشور) در کشور ما ورزش روبه توسعه است و این تحرک می تواند زمینه های مناسبی برای فعالیتهای کارآفرینانه در کنار ورزش میسر سازد اخیراً کارآفرینی در کشورهای توسعه یافته مورد توجه زیادی واقع شده این کشورها ازمدتها قبل به این موضوع پی بردندکه افرادی وجود دارند که دارای روحیات سلایق متفاوت با دیگران هستند،این افراد اشخاصی ریسک پذیر،متهور،اهل عمل،خلاق ونوآور هستند که اغلب بمنظور برآورده کردن نیازهای روحی وشخصیتی خود اقدام به تاسیس وراهبری کسب وکارهای خود می نمایند.تامدتی این پدیده صرفاً از منظر روان شناسی وجمعیت شناسی در بین افراد کارآفرین که به صورت مستقل وبا اتکا به منابع مالی وانسانی وفنی شخصی اقدام به تاسیس بنگاههای موفق اقتصادی می نمودند مورد مطالعه قرار گرفت

 

۴۱صفحه فایل ورد منابع دارد  قیمت:۷۵۰۰تومان

  

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 

     کارآفرینی سازمانی شیوه برانگیختن وسپس بهره گیری بهتر از افراد در درون یک سازمان می باشد.با توسعه روحیه کارآفرینی افراد در سازمانها می توان سطح انعطاف پذیری،رشد ونوآوری را بالا برد.پرورش افراد کارآفرین در سازمان مستلزم فراهم آوردن بستری مناسب وترویج روحیه کارآفرینی است(هادیزاده مقدم،۱۳۸۴).

ولف(۱۹۹۵)اظهار داشت : متغیرهای شخصی ومتغیرهای سازمانی ازقبیل تکنولوژی،ساختار،استراتژی،فرهنگ وهمچنین متغیرهای پی درپی محیطی بر روی نوآوری خلاقیت وکارآفرینی در سازمان تاثیر می گذارند. کارآفرینی فرایندی است که عناصر خلاقیت و نوآوری ، از اجزا اصلی آن محسوب شده و در تکوین و تکامل آن نقش اساسی دارند . از دیدگاه سازمانی، کارآفرینی یعنی ارایه فکر و طرح نوین برای بهبود و ارتقای کمیت و یا کیفیت فعالیت سازمان (مثلاً ارائه محصول جدید ، افزایش بهره وری ، تولیدات و خدمات جدید)(سیاری ، ۱۳۸۱).

 از جمله شاخص های بستر مناسب برای توسعه کارآفرینی سازمانی ، سبک رهبری،کارتیمی،حمایت مدیران از افراد خلاق ونوآور،سیستم پاداش وتشویق مناسب کارکنان خلاق وریسک پذیر می باشد (رضازاده ،۱۳۸۲ )

      در نتیجه برای ترویج کارآفرینی سازمانی بایدشرایط مناسبی در درون سازمان وافراد وجود داشته باشد که یکی از عوامل مهم تسهیل وتقویت کارآفرینی سازمانی،توانمند سازی افراد شاغل در سازمان می باشد.در این میان بسیاری از سازمان ها،راه حل را افزایش قابلیت یادگیری سازمانی واجرای برنامه های توانمند سازی تشخیص داده وتلاش کرده اند با اجرای این برنامه ها ،ضمن اصلاح متغیر های موثر بر احساس افراد ، با بهره گیری از یادگیری و توانمندسازی فرد،بر موانع درونی وبیرونی غلبه کرده و زمینه لازم برای پرورش کارکنان توانمند را بوجود آورند(محمدی،۱۳۸۲).

 

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق:

     اعتقاد جدی بر آن است که بقا وتوسعه­ی سازمانی، زمانی تحقق می‌یابد که سازمان از نیروهای دانشی، خلاق و با انگیزه که توانایی حل مسأله و خود مدیریتی در کار را داشته باشند، برخوردار باشد. یقیناً، تحقق چنین امری در سایه ی دانش، تجربه، تفویض اختیار و نهایتاً عنصر کار سازی به نام انگیزه میسر خواهد‌ گردید. به این معنا، تواناسازی فرآیندی تعاملی و وابسته خواهد بود که تصمیم سازی و تصمیم‌گیری ، تعیین خط‌مشی‌های کاری، ارائه ی روش های کاری مناسب در مواقع بحرانی، قدرت ایفای نقش های جدید و قابلیت ارائه ی طرح های ابتکاری تازه را که موجب هماهنگی بین مدیران و کارکنان و نهایتاً نواخته شدن ساز خوش‌آهنگ توسعه ی سازمان خواهد گردید، به ارمغان خواهد آورد (باکینگهام،۱۳۸۳)
یکی از مهمترین چالشهای مدیران عصر حاضر در سازمان ها، عدم استفاده کافی از منابع فکری، توان ذهنی و ظرفیت های بالقوه منابع انسانی موجود است.

پس از پرداخت میتوانید فایل کامل را در عرض ۳ ثانیه! دانلود کنید

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “بررسی رابطه بین توانمند سازی و کارافرینی در میان کارشناسان ورزشی شهرداری تهران”

یک + 4 =